Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Škoda třetí třetiny, ale body bereme, hodnotil Růžička

18.10.2009 · Martin Stebel
Velmi dramatická zápletka a nervydrásající okamžiky byly k vidění v tradičním hutnickém derby mezi Vítkovicemi a Třincem. Oceláři neudrželi slibný náskok a nakonec brali dva body po nájezdech. Vynikající formu a plodnou produktivitu potvrdil Martin Růžička. Křídelní útočník se podílel na výhře třemi body, za dvě branky a jednu asistenci. Při pozápasovém hodnocení v něm však převládaly rozporuplné pocity.

Martine, začátek zápasu vám dnes vyšel parádně, po necelé půlhodině docela slušný náskok...

Určitě je skvělé, když jdete do vedení a všechno šlape jako hodinky. Hráli jsme dobře a skoro všechno vycházelo podle představ. Velká škoda, že jsme tak zpackali tu třetí třetinu...

Napadlo vás vůbec, že čtyřbrankový náskok nebude na tříbodový zisk stačit?

No právě. Nepřipouštěli jsme si, že ten zápas ztratíme. Možná jsme v duchu podlehli pocitu uspokojení. Hokej je však rychlá hra a nikdo nemá nic jisté. I takové obraty ve skóre k tomu patří.

Po třetí obdržené brance vzali trenéří time-out, ale brzy poté jste inkasovali čtvrtý gól...

Ten oddechový čas jsme potřebovali. Jen jsme si řekli, že nesmíme podlehnout tlaku a stále hrát náš hokej. Vítkovice na nás rychle vlétly a povedlo se jim srovnat.

Když zpětně bilancuješ zápas, máš pocit, že dnes jsou dva body ztrátou či ziskem?

Před zápasem bychom dva body brali určitě, ale teď ta ztráta jednoho bodu trochu mrzí. Na druhou stranu jsme nemuseli mít nic. Vítkovice jsou kvalitní tým a není náhoda, že jsou na čele tabulky.

Jak jsi vnímal povzbuzování třineckých fandů? Překvapila tě ta bouřlivá kulisa?

To byla skutečně nádhera. Chtěl bych jim tímto moc poděkovat, že dorazili v tak hojném počtu. Vážně nám moc pomohli. Smekám klobouk.

V úterý další zápas, tentokrát doma s Kometou. Bude pro tebe toto střetnutí prestižnější, když tam hraje několik bývalých spoluhráčů ze Znojma?

(směje se) Já se těším na každý zápas. S Kometou to bude naprosto normální utkání. Mám tam nějaké kamarády, bývalé spoluhráče, ale zatím neproběhlo žádné hecování. Já se připravuji na každý zápas stejně. Doufám, že Kometu jako minule porazíme a udržíme se v tabulce někde na špici.