Skellefteå, Davos a Belfast: Los CHL přidělil Ocelářům atraktivní skupinu

25.05.2022 · Adam Sušovský
Oceláři už znají jména svých soupeřů v novém ročníku Champions Hockey League, během losu v Tampere byli vytaženi až jako předposlední tým, ale dočkali se skupiny plné atraktivních soupeřů a destinací: v prestižní evropské soutěži narazí na týmy Skellefteå, Davos a Belfast.

Třinecké hokejisty čeká v novém ročníku Champions Hockey League cestování za zajímavými soupeři a do atraktivních destinací, středeční los Ligy mistrů je z prvního koše zařadil do skupiny H. Oceláře v ní čekají týmy Skellefteå, Davos a Belfast.

Oceláři se tak poprvé v historii představí na Britských ostrovech, vrátí se do horského střediska ve Švýcarsku a čeká je i výlet na sever Švédska, blízko polárnímu kruhu. Přesné termíny zápasů zatím nejsou známy. Jisté je, že nový ročník začne 1. září a základní část končí 12. října. Play off, kam postoupí dva nejlepší z každé skupiny, odstartuje osmifinálovými duely 15. listopadu a nový šampion bude korunován 18. února.

Skellefteå v letošní sezoně švédské ligy obsadila třetí příčku po základní části, ale v play off vypadla už v prvním kole. Jejím maximem v evropské CHL je semifinále ze sezony 2014/15.

Davos, za který válí i extřinecký útočník a český reprezentant Matěj Stránský, v letošní sezoně švýcarské ligy obsadil po základní části páté místo, v play off ale prošel až do semifinále díky historickému obratu. Davosu se totiž ve čtvrtfinále proti Rapperswilu podařilo otočit sérii z 0:3 na 4:3 na zápasy, v semifinále už ale tým z luxusního horského střediska a pořadatel prestižního Spengler Cupu nestačil v poměru 0:4 na Zug. Jednou z výrazných osobností týmu je vedle Stránského také legendární Švýcar Andreas Ambühl.

Velkou neznámou ve skupině H je tým ze Severního Irska, tým Belfast Giants patří dlouhodobě mezi přední týmy britské Elite League. S týmem z Britských strovů se Oceláři v rámci CHL (stejně jako se Skellefteou a Davosem) utkají poprvé.