Šimon Hrubec: Nebýt kluků, čisté konto bych neměl

08.12.2016 · Lucie Mužíková, Martina Sikorová
Dnes to byl jeho zápas. Šimon Hrubec zlikvidoval všech jednatřicet střeleckých pokusů Plzně a výrazně přispěl k tříbodovému vítězství Ocelářů. Do statistik si navíc třinecký gólman připisuje již sedmé čisté konto. Jen tak dál!

Jak bys zhodnotil utkání proti Plzni?

"Rozhodně to bylo vyrovnané. Na obou stranách bylo hodně šancí a my jsme dneska byli šťastnější."

Vychytal jsi své sedmé čisté konto v letošní sezóně. Jak to děláš?

"To nedělám já, je zatím týmový výkon. Kdyby tam kluci nebyli, tak nuly nemám. Můžu poděkovat obráncům, útočníkům, že se vrací a že dávají góly."

Gólů jste dnes moc nedali. Nebyl jsi nervózní, že by utkání mohla rozhodnout jediná trefa?

"Ani ne. Dneska jsem byl uvolněný a bylo to příjemné, zápas jsem si užil. Machy taky chytal výborně. Skoro jsem si říkal, že ať to dopadne, jak to dopadne, byl to pěkný zápas. Měl jsem z toho radost."

Domácí hráči párkrát trefili brankovou konstrukci. Bylo ti při některých zákrocích úzko?

"Samozřejmě. Kuba Lev jel na mě sám a trefil břevno. Zase na druhou stranu, když jel brejk Janko Sýkora, taky trefil břevno, takže na tyčky to bylo 1:1. Kolikrát tam bylo horko, puk poskakoval, domácí doráželi a to už je pak o štěstí, jestli se to odrazí k nám nebo k soupeři a dneska se to díkybohu odráželo k nám."

Fanoušci v Plzni celou druhou třetinu nefandili. Vnímal jste to?

„Ne, nevnímal. Trošku jsem na to zvyklý…“

Připsali jste si další vítězství o jediný gól. Myslíš, že je to proto, že jsou Oceláři šťastnější nebo chtějí vyhrát víc než jejich soupeři?

"To nevím. V této chvíli jsou důležité body a to, jak se jich dosáhlo, není moc podstatné. Svou roli určitě hraje i štěstí, ale tomu se může jít naproti pokorou a týmovým výsledkem. Věřím tomu, že my jsme mu šli naproti svým chováním i prací a tak se přiklonilo na naši stranu."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno