Šimon Hrubec: Máme nad čím přemýšlet

09.12.2012 · Martin Stebel
V pořadí třetí letošní hutnické derby dopadlo premiérově lépe pro Ostravany. Nejzaměstnanějším mužem utkání byl hostující Šimon Hrubec, jenž sice čtyřikrát inkasoval, ale spoustu dalších příležitostí efektně kryl. "Náročný zápas. Nuda to určitě nebyla," hlásí třinecký objev sezony.

Při hodnocení nedělního střetnutí se mladý gólman neskrýval za alibistické výmluvy a opatrné fráze. Zcela jasně a otevřeně uznal, že tentokrát si jeho družina body nezasloužila: "Dnes to bylo z naší strany špatné ve všech směrech. Vítkovice nás jednoduše přehrávaly, byly aktivnější, měly více střel. Byli jsme většinou až moc pasivní. Za každou třetinu jsme měli v průměru asi jen šest střel na branku a oni pokaždé zhruba dvanáct. Bohužel musím říct, že domácí si prostě zasloužili vyhrát," adresuje pochvalná slova rivalům.

V pátečním utkání proti Brnu se Oceláři prezentovali daleko lepším výkonem a především střeleckou pohodou: "Nevím přesně, kde jsou důvody, proč nám to v pátek šlo tak dobře a dnes ne. Doma asi soupeře umíme víc zatlačit, vnutit mu svůj styl a své tempo hry. Venku je to někdy opačně. Do dalších zápasů máme nad čím přemýšlet," hledá příčiny neúspěchu a pokračuje na téma vlastního výkonu: "Byl to opravdu náročný zápas. Nuda to určitě nebyla. Jsem sám k sobě docela kritický a pokaždé si zpětně v hlavě promítám inkasované góly a přemýšlím, kde se mohla stát chyba."

Šimon a jeho úspěšný zákrok proti domácímu Svačinovi. foto: Petr Kotala.

Odchovanec jihočeského Vimperku reagoval i na dotaz ohledně odlišností brankářské práce na širokém vítkovickém "letišti", kde chytal poprvé v rámci své extraligové kariéry: "Nevnímám nějaké velké rozdíly v tom, jestli hrajeme na užším ledě nebo na tomto vítkovickém "letišti". Je ale pravdou, že na širokém hřišti je na všechno o trochu víc času a prostoru."

V příštích dnech je na programu extraligová přestávka, kterou vyplní reprezentační Channel One Cup: "Další trénink máme až ve středu. V poslední době jsme měli poměrně náročný program, pauza je proto fajn. Na dva dny pojedu domů do Budějovic, chci si trochu odpočinout, na pár chvil vypnout od hokeje. Po fyzické stránce ale unavený nejsem. V tomto směru rozhodně nemám problém," říká oblíbenec třineckého publika, jenž v roli brankářské jedničky absolvoval posledních sedm zápasů: "Jsem moc rád, že jsem dostal víc šancí chytat. Je ale trochu škoda, že to bylo na úkor Petera, který se zranil. Teď už to konečně vypadá, že bude zdravý, což mě moc těší. Dáme si s mužstvem krátký odpočinek, ale příští zápas už musíme zvládnout a naskočit opět na vítěznou vlnu!"

HC Motor České Budějovice