Shrnutí juniorské sezóny

30.04.2020 · Jakub Kotajny
Nová sezóna se blíží mílovými kroky, pojďme si tak ještě naposledy připomenout, jaká byla sezóna 2019/2020 v podání naší juniorky.

PŘEDSEZÓNNÍ PŘÍPRAVA

Asi největším trhákem juniorské předsezónní "přípravy" byl Světový pohár, na který mladí Oceláři zavítali již potřetí v řadě. V ruském Soči naši junioři dokázali ovládnout dva duely ze čtyř a v celkovém žebříčku tak skončili na sedmé příčce.

SEZÓNA

Vstup do turnaje O pohár DHL třineckým juniorům příliš nevyšel, po zisku mistrovského titulu v sezóně 2018/2020 se tým z velké části obměnil a v záříjových zápasech to bylo znát. Oceláři totiž i přes velké množství vyrovnaných duelů zvítězit pouze jednou, na domácím ledě proti Českým Budějovicím.

Výkony třineckých juniorů byly ve zbylých měsících podzimu jako na houpačce, za vyzdvihnutí určitě stojí vysoké výhry nad Kometou Brno (8:5) a pražskou Spartou (7:4). Ve větším množství zápasů však svěřenci Jiřího Juříka tahali za kratší konec a před zimou tak okupovali spodní patra tabulky.

S příchodem druhé třetiny prosince se však začala třinecká mašina konečně rozjíždět. 11.12 smetli mladí Oceláři pod Javorovým Zlín 5:1, jen o tři dny později poslali domů s prázdnou Olomouc, kterou zdolali 5:3. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, na ledě Chomutova se Oceláři vyřádili a Piráty oloupili o body po výhře 8:1. Značný bodový zisk pro Oceláře přinesla i následující série venkovních utkání, postupně zdolali Litvínov (2:0), Jihlavu (5:1) a Kometu (3:2). Štěstěna sice naše juniory opustila v zápasech proti Vítkovicím a Spartě, Slávii však již naši hoši dokázali porazit výsledkem 5:4. Ve zbylých zápasech turnaje O pohár DHL ještě Oceláři získali 4 body a s celkovým ziskem 42 bodů obsadili konečnou patnáctou příčku.

Sezóna pro juniory však turnajem O pohár DHL neskončila. Na turnaj totiž navázal takzvaný DHL Superpohár. Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin (A-D), Třinec se ve skupině C potkal s Hradcem Králové, Olomoucí, Libercem a Jihlavou. Hned v úvodním utkání dokázali nasázet Liberci v jedné třetině 5 branek a celý zápas nakonec ovládnout v prodloužení, druhý zápas však přinesl nezdar na ledě Jihlavy. Cennou výhru v prodloužení vybojovali Oceláři i na ledě Hradce Králové, pět dní na to zařídil čtyřmi brankami výhru nad Olomoucí Michal Matiaško. Alespoň jeden bod získali třinečtí junioři za prohru v samostatných nájezdech s Libercem a drželi se tak na příčce zajišťující postup do play-off. Skupina C však byla velice vyrovnaná a po dvou prohrách (s Hradcem Králové a Olomoucí) nakonec Oceláři skončili na čtvrté pozici, jen tři body za vítězem skupiny, Olomoucí.