Sezóna mladšího dorostu je u konce

11.03.2016 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři už na ledě Dynama neměli kam uhnout. Přestože po brance Ondřeje Tománka dotáhli náskok soupeře, domácí vzápětí odskočili do dvoubrankového vedení. Kontaktní trefu následně zaznamenal Filip Indrst, tento gól už byl ale v třinecké sezóně tím posledním.
ČF2, pátek 11.3.2016
Pardubice
5:2
Tipsport Arena
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Leder (Oliva, Chára), 33. Zeman (Koffer, Blümel), 36. Bucek (Chára, Mazura), 51. Rozlílek (Rouha, Leder), 58. Chára (Bucek) - 28. Tománek (Homola, Patlevič), 48. Indrst (Tobiáš Marguš). Rozhodčí: Veinfurter - Škorpil, Vepřovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 150. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Vlk - Pejzl, Oliva, Leder, Rudy, Sýkora, Blažej, Secký - Šír, Mazura, Zeman, Blümel, Bucek, Chára, Rozlílek, Koffer, Rouha, Jelínek
Ochmann - Patlevič, Konderla, Homola, Michálek, S. Radzienciak, J. Adámek - Tobiáš Marguš, Čmiel, Peterek, Plandor, Tománek, Korčák, Indrst, Mikler, Rybnikár

Na začátku jedenácté minuty našel Blümel brilantním pasem najetého Koffera, ten zkusil bekhendový blafák, ale neuspěl. Třinečtí dorostenci následně založili rychlý protiútok, ze kterého vstřelili branku. Ta ovšem nebyla uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti a hra byla vykázána do středního pásma.

Poté si Dynamo zahrálo druhou nabídnutou přesilovou hru a dokázalo ji využít. Oliva posunul na modré čáře puk na Václava Ledera a ten střelou do horní části brány překonal brankáře Třince.

Pardubičtí hokejisté zaspali začátek druhé třetiny a Třinci se to podařilo potrestat. V čase 27:03 se z dorážky prosadil Ondřej Tománek. Po střele Tomáše Zemana, jenž trefil z mezikruží v devětadvacáté minutě pouze břevno, se ovšem mládežníci z východu Čech probrali a začali hrát úplně jiný hokej.

Na začátku třicáté minuty už to vypadalo, že svůj tým pošle do vedení Blümel, puk se ovšem k jeho smůle po bekhendovém blafáku zastavil na brankové čáře. Skóre se znovu měnilo až v polovině třiatřicáté minuty zápasu, Blümel posunul zadovkou puk na Koffera a ten geniální přihrávkou vybídl ke skórování Tomáše Zemana, jenž zakončoval do úplně prázdné brány hostujícího celku.

Uběhlo pouze pár minut a hokejisté Dynama se radovali z další vstřelené branky. Střelu Cháry vyrazil třinecký brankář pouze na hůl Jiřího Bucka, jenž se prosadil z následné dorážky.

Pardubičtí mládežníci však v osmačtyřicáté minutě vedli znovu pouze o jednu branku. Filip Indrst si najel do dobré střelecké pozice a následně poslal puk pod břevno pardubické brány. Velice důležitou branku však o pár minut později vstřelil Vít Rozlílek, na kterého hostující hráči zapomněli mezi kruhy pro vhazování. K pardubickému útočníkovi doklouzal odražený kotouč a on jej následně nekompromisní střelou poslal do třinecké sítě.

Zápas poté začal nabírat na obrátkách, hosté se snažili snížit, zatímco pardubičtí dorostenci si chtěli pojistit postup od semifinále. To se jim nakonec podařilo, a to při soupeřově power play. V obranném pásmu vybojoval puk kapitán týmu Dominik Chára a následně korunoval výhru Dynama gólem do prázdné brány.