Sezóna juniorům končí - podlehli Slavii i napodruhé

18.03.2010 · Růžena Raszková
Juniorský tým Ocelářů Třinec, pokud pomýšlel na prodloužení letošní sezóny, musel v dnešním zápase na ledě pražské Slavie vyhrát. Svěřenci trenérů Juříka a Macha však v hlavním městě prohráli 2:5, když je svým hattrickem pohřbil Zohorna. Nejstraší mládežnický tým tak letos došel do čtvrtfinále.
ČF2, čtvrtek 18.3.2010
Slavia Praha
5:2
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 2. Barák (Hafenrichter, Doležal), 10. Klhůfek (Krejčí), 28. Zohorna (Hadrava, Koubek), 50. Zohorna (Jaškin), 52. Zohorna (Jaškin) - 34. Ostřížek (Mičulka, Pavlík), 59. Jakub Toman (Marosz). Vyloučení: 8:6, navíc Hafenrichter (SLA) - 10 min. za naražení ze zadu, Warneke (SLA) a Pavlík (TRI) - 5 min + do konce utkání za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Dlouhý - Blažek, Jeník, Barák, Warneke, Šíma, Krejčí, Němec, Krejčík - Palaščák, Doležal (A), Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl (C), Klhůfek.
Boška - Roupec, Pavlík, Hoďa, Chvostek, Špaček, Kania, J. Toman - Hegyi (A), Mičulka, Bajtek, Rufer (A), Marosz (C), Měrka, Ostřížek, M. Toman, Palička.

Do jednobrankového vedení poslal svůj tým již ve druhé minutě zápasu domácí bek Jindřich Barák. Vyrovnání měl v deváté minutě ve vlastním oslabení na hokejce Michal Toman, jeho tvrdá střela od mantinelu se ovšem odrazila od vzdálenější tyčky. Po vzoru nedáš – dostaneš hned třicet vteřin po nastřelené tyčce hosté inkasovali podruhé. Svou druhou přesnou trefu v letošním play-off si připsal Pavel Klhůfek. Jen kousek chyběl Rostislavu Maroszovi v 15. minutě ke vstřelení kontaktní branky, zejména díky poctivé obranné práci Baráka ovšem jeho pokus ztroskotal na boční síťce Dlouhého branky.

Druhou třetinu předváděli hosté o poznání aktivnější hru než v předcházející, byla to také jediná třetina, kdy se svým soupeřům střelecky vyrovnali. Ve 24. minutě se musel Jan Dlouhý ve své brance co ohánět – puk se mu podařilo zastavit lapačkou až na brankové čáře. I přes veškerou snahu hostů domácí svůj náskok ještě zvýšili ve 28. minutě – v motanici před Boškovou brankou se nejlépe zorientoval Hynek Zohorna a svým prvním gólem v utkání stanovil skóre utkání na 3:0.

Své premiérové trefy v zápase se dočkali hosté v 34. minutě, když vyloučení Jakuba Krejčíka trestal při přesilové hře David Ostřížek. Čtvrtá branka domácích byla na spadnutí jen o pár minut později. Únik domácího ofenzivního dua Palaščák – Hadrava však perfektně zneškodnil Boška.

Rozhodčí rozdali celkem 74 trestných minut v průběhu poslední, nejvyhrocenější třetiny čtvrtečního duelu. Ve 44. minutě sedělo na trestných lavicích dohromady šest hráčů, z toho čtyři z domácího týmu. Hned po návratu všech provinilců z trestných lavic nastřelili hosté svou druhou tyčku v zápase, tentokrát se puk odrazil od té horní. O nic menší šance se zrodila následující minutu na druhé straně kluziště – Mavrojanidis poslal chytrou přihrávku dobře postavenému Žejdlovi, který naneštěstí pro domácí z první minul poodkrytou branku.

O něco úspěšnějším se stal ve 49. minutě Hynek Zohorna, jenž svou druhou brankou v zápase značně posunul Slavii směrem k postupu do třetího kola play-off. V tu chvíli jistě začal Zohorna pomýšlet na hattrick, jen ještě netušil, že se mu jeho přání vyplní. Již o necelé tři minuty později ve dvaapadesáté minutě, opět po přihrávce od Jaškina vstřelil svou třetí branku v zápase, čímž poslal Slavii do vedení 5:1.

Když již bylo o výsledku zápasu de facto rozhodnuto, vyvrcholila vzájemná agresivita obou týmu v rozhodčími kontrolovanou, nicméně tolerovanou bitku mezi Pavlíkem a Warnekem. Možná i díky svým boxerským zkušenostem měl přeci jen na vrch domácí borec, který zasadil Pavlíkovi řadu tvrdých a přesných ran. Takříkajíc s křížkem po funuse přišel v 59. minutě Jakub Toman s druhou brankou hostí, která jen upravila závěrečné skóre duelu na 5:2.