Sezona není o základní části, ví Martin Gernát

05.03.2021 · Daniel Ježek
Druhé utkání na kluzišti soupeře, přitom jako domácí tým. Oceláři po souboji v Litvínově odehráli vyrovnané klání také v Mladé Boleslavi, bohužel ani z tohoto utkání body nevytěžili. Duel hodnotí obránce Martin Gernát, autor třetí třinecké branky.

Jaké je hodnocení zápasu v Mladé Boleslavi?

Úvod utkání nám vyšel dle představ, rychle jsme vstřelili branku. Vzápětí jsme si ale nechali dát dvě branky po vlastních chybách. Tohle se nám před play off nemůže stávat. Musíme lépe zvládnout první třetinu. Třetí třetina nebyla špatná, takhle musíme hrát v celém zápase.

Je to letošní čtvrtá prohra s Bruslaři, čím to?

Prožíváme těžké období. Všichni do zápasů dáváme sto procent, bohužel nám puk ve finálních fázích odskakuje od hokejek nebo se k nám neodráží. Třikrát jsme hráli u nich, je to velice nepříjemný soupeř, který dobře bruslí. Bohužel teď máme takové období, já ale věřím, že to v posledním utkání základní části prolomíme a naladíme se na play off.

Od druhé třetiny jste přidali na agresivitě, byla to součást plánu?

Chtěli jsme dohrávat souboje, pomáhat si ve vlastním pásmu a získávat kotouče. Nechtěli jsme se koukat sami na sebe a čekat, kdo vlastně ten puk sebere. Z toho jsme si vytvářeli šance, takhle padl náš třetí gól. Celou třetí třetinu jsme se snažili tlačit do jejich pásma, abychom to utkání ještě srovnali. Bohužel se nepovedlo.

Co chybělo ke srovnání na konci zápasu?

Měli jsme přesilovku, ale nechali jsme se vyloučit. Tohle se nám nemůže stávat. Hlavně ne, když jsou tři minuty do konce a máme šanci srovnat. My se ale necháme vyloučit za nedovolené bránění. Oni se pak bohužel natlačili k nám do pásma a nám už se nepovedlo vyrovnat.

Sparta vyhrála nad Kometou, takže má Prezidentský pohár. Mrzí to?

Je to škoda, bylo to opravdu blízko. V kabině jsme si ale řekli, že na to nebudeme myslet. Sezóna není o základní části, to důležité přijde v play off. Soustředíme se na celkové vítězství, chceme vyhrát titul.

Foto: Jan Pavlíček.