Šestku rozhodně chceme a musíme uhájit, burcuje Jakub Orsava

23.02.2013 · Martin Stebel
Letošní závěr základní části Tipsport extraligy Ocelářům vůbec nevychází podle představ. Potvrzením toho byl domácí duel s Litvínovem, ve kterém Slezané od začátku tahali za kratší konec. Gólovou jiskřičku naděje vykřesal v úvodu poslední části Jakub Orsava, ale ani jeho trefa k obratu nevedla.

O nepovedeném úvodu

Na začátku jsme sice měli pár šancí, ale koncovka byla mizerná. Utkání se mohlo vyvíjet zcela jinak. Udělali jsme potom vzadu hloupé chyby a Litvínov je trestal. Po druhé třetině už prakticky nebylo o co hrát.

O psychickém rozpoložení po prostřední periodě

Když se po druhé třetině prohrávalo 0:4, to se těžko otáčí. Bylo znát, že Litvínov bojuje o přímý postup a jedou naplno. Po čtyřiceti minutách jsme už snad ani neměli psychické síly na zvrat.

O svém gólovém zápisu

Po téhle trefě jsem ještě trochu věřil, že bychom s tím stavem mohli něco udělat. Do konce zápasu zbývalo dost času, měli jsme i další šance, ale dnes se nedařilo. Prohra hodně mrzí, v takové situaci mě ani gól nemůže těšit.

O herním projevu čtvrté formace

Už několikrát jsem říkal, že v Třinci je skoro jedno, koho máte v lajně. Jsou tady výborní hráči a s každým si můžete vyhovět. Naše pětka dnes hrála docela dobře, ale k vítězství to nepomohlo.

O aktuální situaci v tabulce a perspektivách před play-off

Mysleli jsme si, že po pátku budeme mít jistotu přímého postupu, ale nepovedlo se to. Máme ještě dva pokusy a věřím, že se to podaří. Propad do předkola play-off si ani nepřipouštíme, tyhle myšlenky nebereme. Šestku rozhodně chceme a musíme uhájit.

O důvodech poklesu formy mužstva

Opravdu nevím, kde je důvod, proč se nám teď nedaří. Možná málo bruslíme, puky se k nám neodrážejí, asi málo dřeme a pak to špatně končí. V této fázi je každý zápas těžký a nekoukáme, kdo proti nám stojí.

O příštím duelu na ledě pražské Slavie

Musíme si to srovnat v hlavách. Pokud budeme hrát podle systému, který si před zápasem určíme, tak v našich silách je každého porazit. Na Slavii to nebude nic snadného, ale chceme vyhrát a mít jistotu play-off.