Série přípravných zápasů startuje, v úterý přijede Zlín

29.07.2009 · Adam Sušovský
Po patnácti dnech letní přípravy na ledě čeká Oceláře první přípravné utkání před letošní sezónou. Do Werk arény zavítá v rámci prvního kola letního Tipsport cupu Zlín. Utkání začíná v úterý 4.srpna v 17:00.

O soupeři:

Velké překvapení loňského ročníku, to byli zlínští Ševci. Po příchodu úspěšného trenéra z Karlových Varů - Zdeňka Venery šly výkony Zlínských rapidně nahoru a díky domácí neporazitelnosti se vyšvihli v konečném součtu až na 5. místo extraligové tabulky. Ve čtvrfinále play-off je však čekala silná Sparta, která poměrně hladce postoupila.

Před letošní sezónou mají Ševci opět smělé cíle a chtějí ještě výše. Základním předpokladem k tomuto cíli se stal fakt, že valašský klub udržel útočnou oporu, neomylného střelce Jaroslava Balaštíka.

Oceláři Třinec - PSG Zlín
foto: Marian Ježowicz

Před sezónou zůstal kádr prakticky nezměněn. Odešel Michal Pšurný, který zamířil se svým bratrem do kádru ústeckých Lvů. Citelnější ztrátou už však může být odchod Dušana Andrašovského do švýcarského Neuchatel Young Boys.

V tabulce příchodů by měli tyto díry zacelit útočníci Michal Důras z Mladé Boleslavi, Peter Sivák ze Žiliny a obránce Jan Švrček ze Znojma.

Za zmínku stojí určitě i obměna na brankářském postu. Nadějnému Sedláčkovi přichází krýt záda z Vrchlabí loni skvělý Martin Štůrala. Opačným směrem míří třineckým fanouškům velmi dobře známý Radovan Biegl.

O Ocelářích:

Klub zpod Javorového loni prožil velké zklamání, když se teprve potřetí v extraligové historii neprokousal ani do čtvrfinále play-off. Jejich stopkou byla v předkole Plzeň. Vedení klubu na loňskou sezónu muselo zareagovat. Tým opustil brankář Roman Čechmánek, obránci Miloslav Gureň, Lubomír Vosátko a útočníci Róbert Tomík a Miroslav Kováčik, kteří svými výkony zůstali daleko za předsezónním očekáváním.

Před letošní sezónou bylo třeba vypilovat obrannou hru, která Třinci loni tolik nešla. Od toho se odvíjí také tabulka příchodů. Největší posilou by měl být brankář Tomáš Duba, který by měl společně s Martinem Vojtkem vytvořit silný brankářský tandem. Z hostování v Pardubicích se vrátil Martin Lojek a ze zámoří kmenový hráč Třince Milan Dóczy, který bude v přípravě usilovat o extraligové angažmá. Dalším navrátilcem do sestavy Třince je po dlouhých sedmi letech obránce Mario Cartelli z Plzně. Útok posílil Martin Růžička ze Znojma a Roman Tomas z Plzně.

Třinec kromě nově, už jistě příchozích hráčů, dává šanci poprat se o místo v sestavě hráčům na zkoušce. Jde o brankáře Martina Štefla a Petera Hamerlíka, obránce Igora Bobčeka a útočníky Ondřeje Fialu a Vladimíra Kútného. Kromě těchto hráčů s týmem trénuje také reprezentační obránce Josef Hrabal, který má však stále platnou smlouvu v organizaci Edmontonu Oilers a jeho start v extraligovém dresu Ocelářů stále není vůbec jistý.

O zápase:

Utkání prvního kola letního Tipsport cupu začíná v úterý 4.srpna od 17 hodin na ledě třinecké Werk arény. Vstupné na toto utkání činí 30kč. Majitelé nových permanentních vstupenek na sezónu 2009/10, děti a mládež do 150 cm mají vstup zdarma.

V den utkání zároveň začne druhá fáze prodeje permanentek (v úterý otevírací doba 13 až 17 hodin), již ale za standardní ceny – viz sekce vstupné. Důležitou informací je, že majitelé loňských permanentek na sezení, kteří si ještě nezajistili nové na nadcházející sezónu, mají rezervaci míst až do čtvrtku 13.8.!

HC Motor České Budějovice