Sedmáci ovládli turnaj ve švédském Malmö!

04.11.2019 · Redakce
Start a cíl. I tak by se dala charakterizovat cesta hráčů 7. třídy na turnaji OM21 U13 Cup ve švédském Malmö. Svěřenci trenéra Miroslava Macháčka v základní části a vyřazovacích bojích ani jednou nezaváhali a domů po skvělých výkonech dovezli zlaté medaile!

Třinecký výběr obdržel pozvánku na turnaj k uctění památky mladého hokejisty Olivera Mattssona a ve středu 30. října tak mladí Oceláři vyrazili na letiště v polských Katovicích, odkud se letecky přepravili do švédského Malmö.

Do náročného turnajového programu vstoupili sedmáci už o den později a během tří dnů absolvovali 7 zápasů základní části, přičemž každé utkání se hrálo ve formátu 2 x 15 minut. A svěřenci trenéra Macháčka se se svými soupeři příliš nepárali. Ve skupině A mladí Oceláři postupně nastoupili proti týmům Färjestad BK, Lund Giants, Kil/Grums, Frölunda HC, Malmö Redhawks, Stavangers Oilers, EHC Black Wings Linz a jejich bilance po sedmi soubojích? 7 vítězství, 39 vstřelených a 8 inkasovaných gólů, první místo v tabulce a postup do nejlepší skupiny vyřazovací části. “Kluci podali vynikající výkon. Prvním zápasem jsme se dostali na vítěznou vlnu a musím říct, že všichni hráči hráli na hranici svých možností. Myslím si, že někteří dokonce i za ní. Když je vidím v domácí soutěži a srovnám to s výkony na turnaji, tak prostě ve Švédsku odvedli maximum,” hlásil spokojeně hlavní trenér Miroslav Macháček.

Poslední den turnaje byl vyhrazen vyřazovacím bojům a ani v nich hráči 7. třídy vůbec nezpomalili. Ve čtvrtfinále smetli německý tým Young Roosters, v semifinále si poradili se švédským Kristianstadem a ve finále zdolali bílý výběr Rögle BK. A zatímco na straně vstřelených gólů se v play-off počítadlo zastavilo až na čísle 20, třinečtí gólmani Vojtěch Wrzecionko s Emou Jaworskou ze své sítě lovili pouhé dva puky. “Myslím si, že jsme hráli daleko kolektivněji než ostatní mužstva. Hráli jsme velice zodpovědně, jak dopředu, tak dozadu. Kluci po tom ledě lítali, vraceli se, takže jsme soupeře do nějakých velkých šancí ani nepouštěli.”

Do finále proti Rögle BK ovšem mladí Oceláři nevstoupili úplně nejlépe a už po 17 sekundách prohrávali. Ani rychle inkasovaný gól ale Třinec nezastavil. Svěřenci trenéra Macháčka ještě v první polovině zápasu stačili vyrovnat a v té druhé si došli pro vítězství 5:1 a medaile z nejcennějšího kovu. “Dostali jsme gól hned v první minutě a pak jsme neproměnili několik šancí, takže nervozita narůstala. Kluky jsme ale nabádali k tomu, aby byli trpěliví a nakonec jsme v poslední minutě první poloviny vyrovnali. Pak přišel nejdůležitější moment, kdy jsme ubránili téměř dvouminutové oslabení tři na pět a následně jsme dali gól na 2:1. Tam si myslím, že se celý zápas zlomil.”

Sestava Ocelářů na turnaji

Brankáři: Ema Jaworská, Vojtěch Wrzecionko

Obránci: Vashek Richards Blanár, Tomáš Dzik, Ondřej Byrtus, Tomáš Grečmal, Vladimír Dravecký, David Holub

Útočníci: Vít Hladonik, Danny Barna, Adam Gladiš, Andrej Krišica, Matěj Hrabec, Jakub Richter, Wiktor Makula, Juraj Lizák, Samuel Murin, Michal Rybnikár