Šance na reparát ve Vítkovicích

05.08.2009 · Adam Sušovský
Po úterní blamáži se Zlínem čeká třinecké Oceláře šance na reparát. V rámci letního Tipsport hockey cupu zavítají ve čtvrtek 6. srpna na led našeho regionálního rivala z Vítkovic. Utkání začíná v 17:00 na ledě ostravské Čez arény.

O soupeři

Vítkovice minulou sezónu prolomily smůlu a po dvou letech znovu nakoukly do play-off. Když v baráži o zbylá dvě místa vyřazovací soutěže přejely 3:0 na zápasy Liberec, čekala je pražská Slavie. S tou začaly přímo bravurně a po čtvrtém zápase na domácím ledě měly v kapse 2 mečboly. Ty se svěřencům nejúspěšnějšího trenéra v historii třineckého hokeje - Aloise Hadamczika využit nepodařily a sezóna tak skončila spíše zklamáním.

Po loňské sezóně bylo cílem klubu ustálit a stabilizovat sestavu. Z věhlasnějších jmen v příští sezóně neuvidíme jen Angela Krsteva, který zamířil nejprve do Komety Brno, aby pak mohl posílit ruský Novgorod. Dále pak dlouholetou vítkovickou legendu, kapitána Romana Šimíčka a brankáře Marka Pince.

Rány po těchto odchodech by měl zacelit reprezentační obránce Vladimír Sičák, který posílil Vítkovice z Budějovic, brankář Filip Šindelář a možná největší posilou se stal útočník Petr Vrána, který přichází do české extraligy z New Jersey Devils.

V rámci letní přípravy stihla družina bývalého reprezentačního trenéra odehrát už dva zápasy. V tom prvním nestačila na výběr české reprezentace do dvaceti let v poměru 2:4, v tom druhém nedala doma šanci slovenskému Martinu výsledkem 4:1.

O Ocelářích

Třineckým Ocelářům se první zápas letní přípravy nepodařil. Po špatném výkonu plném nepřesností a slabého důrazu na brankovišti byli na svém ledě přejeti Zlínem s konečným stavem 2:9. Odčinit tuto úterní blamáž mohou Třinečtí poprvé právě ve čtvrtek ve Vítkovicích. V zápase budou trenéři dále zkoušet hráče, kteří ještě stále nemají své místo v sestavě extraligového Třince jisté, tedy obránce Igora Bobčeka s Milanem Dóczym a útočníky Ondřeje Fialu s Vladimírem Kútným.

O zápase

Druhé utkání třineckých Ocelářů v rámci letního Tipsport cupu začíná na ledě ostravské Čez arény ve čtvrtek 6. srpna v 17:00. Změny stavu přineseme v našem on-line přenosu.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary