Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Růžička: Dva góly nás nakoply, ale ve Švédsku jsme hráli líp

09.09.2022 · Adam Sušovský
Dal dva góly, ale ke spokojenosti měl po utkání pořádně daleko. Útočník Martin Růžička litoval prohry 4:5 se Skellefteou, která Ocelářům zkomplikovala cestu ze základní skupiny. "Ze začátku jsme byli všude o krok pozadu, s tím do příště musíme něco udělat," řekl.

Oceláři důležitý zápas proti Skelleftee nezvládli, kde hledáš příčiny prohry? 

V první a druhé třetině. Nehráli jsme dobře, nešly nám nohy a soupeř byl výborný. Byli všude, my zase všude o krok pozadu. S tímhle do příště určitě musíme něco udělat. 

Na druhou stranu, v závěru vám nohy šlapaly výborně. Dokázali jste ze zápasu udělat velké drama, do poslední vteřiny bojovali o body. 

Ale začali jsme takhle hrát až za stavu 2:5. Jde o to, jestli oni vypnuli, nebo… Ale jo, hráli jsme dobře, dali jsme dva góly, ty tým nakoply. Hrálo se nám v závěru dobře, Skelleftea musela bránit. 

Na každý pád je už teď jasné, že pokud budete chtít postoupit, budete muset v základní skupině minimálně jednou porazit také Davos… 

Nevím přesně, jak tabulka vypadá, asi budeme muset vyhrát oba zápasy. Nicméně nás teď musí zajímat zápas, který jsme dneska prohráli a musíme z toho vyvodit důsledky. 

Zápas měl podobný vývoj jako ve Švédsku, museli jste dotahovat… 

Dotahovali jsme, ale nemyslím si, že jsme dnes hráli tak jako ve Švédsku, tam jsme byli mnohem lepší. Sice jsme prohrávali, ale dotáhli jsme tam utkání k bodu. 

A ty sám ses prosadil ve Švédsku i dnes, dokonce dvakrát...

Cítím se dobře, všechno se ladí na půlku září. 

Jak vůbec vnímáš sílu týmu týden před startem extraligy? 

Pořád je na čem pracovat, stejně jako minulé roky, kdy jsme prohráli v Lize mistrů čtyři zápasy. Ono není špatné se podívat pravdě do očí, říct si co a jak a nakonec vlítnout do extraligy s tím, co a jak chceme hrát. Věřím, že budeme zase vyhrávat

Dá se z dnešní prohry vzít něco pozitivního? 

Třetí třetinu, těch posledních deset minut. Nevzdali jsme se ani za stavu 2:5 a hráli až do konce, nebyli jsme zas tak daleko k vyrovnání.