Růžička zařídil další změnu klubových statistik

13.12.2022 · Michal Samiec
Martin Růžička v neděli překonal další klubový milník – stal se nejproduktivnějším hráčem v historii základní části. Přitom je často dávána k dobru historka, jak byl představen na jaře 2009 při příchodu pod Javorový. Přichází kvalitní bránící křídlo… Málokdo mohl tehdy tušit, že přichází hráč, který bude postupem času držet řadu klubových ofenzivních rekordů. Že přichází hráč, který se stane klubovou legendou…

Martin Růžička je s klubem zpod Javorového svázaný s přestávkami téměř čtrnáct let. Aktuální sezóna je jeho jedenáctá v třineckém dresu. Zásadní měrou se podílel na všech čtyřech titulech Ocelářů – spolu s Erikem Hrňou měli jako jediní dva podíl na titulech výlučně jako hráči. Ofenzivní potenciál Růžička dokázal v Třinci naplňovat prakticky okamžitě. V prvních dvou základních částech extraligy měl vždy průměr téměř jednoho bodu na zápas. V play off 2011 pak doslova zboural statistické záznamy, když v 18 zápasech nasbíral 33 bodů za 17 branek a 16 asistencí. Tímto přídělem se podílel na prvním třineckém titulu.

Růžička si z Třince dvakrát odskočil. Od léta 2016 však působí ve Slezsku nepřetržitě už sedmou sezónu. V posledních letech díky konstantnímu gólovému i bodovému přísunu začal postupně dotahovat a překonávat dříve zdánlivě neotřesitelné ofenzivní rekordy Richarda Krále.

Třinecká sedmadvacítka se postupně stala – nejproduktivnějším hráčem play off i celkově v součtu obou fází sezóny, nejlepším střelcem celkově, v základní části i v play off a nejlepším nahrávačem v play off. Naposledy, v nedělním utkání v Pardubicích, se stal též nejproduktivnějším hráčem základní části extraligy v historii třineckých Ocelářů. Trefou na dva nula z pohledu Třince si připsal svůj 513. kanadský bod v dlouhodobé části sezóny ve třineckých barvách, čímž vyrovnal dosud platný výkon aktuálního asistenta trenéra Pardubic Richarda Krále z let 1995 – 2005 a díky většímu počtu vstřelených branek se dostal před něj do čela tohoto žebříčku.

Růžičkovi se zatím nepovedlo překonat Královy zápisy pouze v kolonce „nahrávač“ v základní části (Král 323 asistencí, Růžička 283) a celkově (Král 359, Růžička 337). Kromě výše uvedeného však drží i řadu dalších zajímavých ofenzivních rekordů třinecké klubové historie:

Foto v článku: Lukáš Filipec

Odehrané v 17:00 | Muži