Růžička stoupá v historické tabulce střelců, dal 300. gól kariéry

02.10.2022 · Šárka Kolková, Adam Sušovský
Třinecký útočník Martin Růžička dal v utkání s Bílými Tygry Liberec svůj 300. extraligový gól kariéry. V tabulce nejlepších střelců v dějinách nejvyšší české soutěže mu aktuálně patří jedenáctá příčka, elitní desítka už je na dostřel!

V minulé sezoně Martin Růžička bořil klubové rekordy, v lé letošní má nakročeno k tomu, že bude přepisovat rekordy extraligové. V domácím duelu s Bílými Tygry Liberec využil přesilovou hru a vstřelil svůj 300. gól v nejvyšší české soutěži. V historické tabulce nejlepších střelců mu aktuálně patří jedenácté místo, ale do elitní desítky může nakouknout už velmi brzy.

Svůj třístý gól v extralize mohl Martin Růžička vstíti už ve čtvrtek na Kladně, bylo by to symbolické: stalo by se tak totiž na den přesně šestnáct let poté, co v extralize ještě v dresu Znojma vstřelil svůj první gól. Nakonec Růžička první tři stovky přesných zásahů završil až o tři dny později, stejně jako před šestnácti lety z přesilové hry a po přihrávce slovenského spoluhráče.

"Tenkrát mi nahrával Peter Pucher křižně v přesilovce a já střílel," vybaví si Růžička i dnes gól, který tenkrát vstřelil do sítě Slavie. "A dnes mi nahrával Marko Daňo, nová generace slovenských kluků, kteří jsou ale pořád šikovní," dodal Růžička.

Na akutálně desátého nejlepšího střelce Davida Hrušku aktuálně lídr třineckého útoku ztrácí tři přesné zákroky, v letošní sezoně by klidně mohl atakovat i osmou příčku. Na ni se aktuálně nachází další třinecká legenda Richard Král se 314 zásahy.

O metách a milnících nicméně Růžička tentokrát tak rád nemluvil, ani jeho gól a navrch dvě asistence totiž Ocelářům v zápase nepomohly k první domácí výhře v sezoně, i přes drtivý tlak v závěru totiž Třinec doma Bílým Tygrům podlehl 3:4 po prodloužení.

"Líp by se mi to hodnotilo, kdybychom vyhráli. Ale 300 gólů je velká meta, moc si ji vážím a děkuji všem, kteří mi k ní pomohli," řekl Růžička a pak už s novináři začal probírat dnešní zápas. "Musíme i příště dal hrabat a makat, jít si za vítězstvím víc naproti. Někdy to tak bývá, že se k vám štěstí nepřikloní. Dáte tomu vše, ale nic z toho. Bylo by pěkné dnešní zápas ještě před prodloužením rozhodnout, ale bohužel se nám to nepovedlo," řekl.

"Není to nic příjemné, tady v Třinci jsme zvyklí vítězit. Mluvíme o tom a jediné, o co nám jde je, abychom brzy vyhrát zase začali," uzavřel třinecký útočník.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary