Růžička po Litvínově: Rozhodly speciální týmy

25.11.2022 · Daniel Ježek
Oceláři z velmi vyrovnaného souboje s Litvínovem vytěžili dva extraligové body, výhru v prodloužení řídil nejproduktivnější hráč probíhající sezony Martin Růžička. Kapitán jednu branku vsítil a druhou připravil.

Oceláři zahájili dlouhý venkovní trip na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky. Vyrovnané utkání s Vervou dospělo do prodloužení, z vítězství se nakonec radovali hosté. „Bylo to těžké utkání, hodně bruslivé, se souboji,“ hodnotí Růžička páteční klání.

Cestu úřadujících mistrů za dvěma body řídil Martin Růžička. Lídr produktivity nejprve v přesilovce srovnal stav zápasu na 1:1, v prodloužení pak krásným pasem připravil rozhodující trefu pro Tomáše Marcinka.

Nejproduktivnější Ocelář v tomto utkání přidal další dva kanadské body, na své individuální výkony ale příliš nekouká. „Osobně to nijak neřeším, my potřebujeme vyhrávat zápasy. Jsem rád, že jsem týmu pomohl. Nakonec jsme uspěli, ale byl to hodně těžký zápas,“ říká.

Litvínov po čtrnácti kolech měnil trenéra, Vladimíra Růžičku nahradil Karel Mlejnek. Od výměny se Severočeši začínají herně zvedat. „Je to tak, navíc to malé hřiště, hráli jsme tady letos poprvé. Je to lehce jiné. Litvínov se zvedá, je to znát a byl těžkým soupeřem,“ přitakává Růžička.

Vyrovnaný duel dospěl do prodloužení, ve kterém druhý bod Slezanům přisoudil Tomáš Marcinko. Co bylo rozhodujícím faktorem? Martin Růžička má jasno. „Měli jsme skvělé speciální týmy. Oslabení, až na ten nájezd, byly super, pomohli jsme si v přesilovkách.“

Rekordman třineckého klubu navíc neopomenul vyzdvihnout výkon brankáře Marka Mazance, který zastavil dvaatřicet litvínovských střel. „Mazi chytal skvěle. Domů si vezeme dva body, za což jsme rádi,“ uzavírá Martin Růžička.