Růžička hvězdou zápasu, už stoupá historickou tabulkou!

01.10.2021 · Adam Sušovský
Na dva góly nahrál, třetí sám dál. Martin Růžička se v zápase s Karlovými Vary podepsal na vítězství Třince pod všema brankama Ocelářů. A v tabulce historického bodování klubu už dýchá na záda Richardu Královi!

Zeptejte se hokejisty po zápase, co říká na vlastní góly a nahrávky. Zpravidla vám odpoví vždycky to stejné: "Hlavně, aby vyhrával tým." Také Martin Růžička po zápase s Karlovými Vary podobnými slovy rozhovor s novináři začal, ale pak musel zvážnit.

Elitní třinecký útočník, který se zásadním způsobem podepsal pod ziskem všech tří titulů třineckých Ocelářů,  totiž v pátek večer na ledě zase exceloval. Podepsal se pod všemi třineckými góly i vítězství 3:2 po prodloužení. Na dvě branky nahrál, třetí sám dal. A v historickém bodování klubu už doslova funí na záda tomu nejlepšímu - Richardu Královi!

"Nejprve jsem o tom vůbec nevěděl, všiml jsem si toho až na kostce. A už jsem si o tom taky něco přečetl. Je to pro mě čest se tou tabulkou takhle posouvat nahoru. V Třinci jsou a vždycky byli skvělí hráči, takže vlastně nevím, co bych k tomu měl říct. Měl jsem štěstí na výborné spoluhráče, vedení i trenéry. Všichni mi tady věřili, snad to bude pokračovat."

Mimochodem: V neděli proti Zlínu Martin Růžička odehraje 500. zápas v třineckém dresu.

V celkovém bodování třinecké historie patří první místo stále Richardu Královi (568 bodů). Martin Růžička (nyní 544 bodů) se dnes třemi body osamostatnil na druhém místě. Na legendu z přelomu devadesátých let v tuto chvíli ztrácí "jen" 24 kanadských bodů.

Kolik týdnů ještě dáváte Královi, že vydrží na čele?

I takhle se v uvolněné atmosféře novináři bavili po utkání s třineckou hvězdou.

Do příštího zápasu s Pardubicemi?

"Hahaha, to je už za dva týdny, ne?" odpověděl velmi dobře naladěný Růžička.

Díky třem bodům proti Karlovým Varům se totiž pětatřicetiletý kanonýr osamostatnil také na čele individuálních statistik celé Tipsport extraligy. Se sedmi góly je jejím nejlepším střelcem, a se čtrnácti body také jejím nejproduktivnějším hráčem.

"Je příjemné vědět, že člověk pomáhá týmu k tomu, aby byl úspěšný, ale není to tady přece jen o mně. Máme tady v kabině spoustu šikovných hráčů, kteří mohou udeřit. Teď to jen tak vychází, že body sbírám já," řekl Růžička. A zhodnotil také samotný zápas, ve kterém Oceláři nejprve ztratili dvoubrankové vedení, aby nakonec nepříjemného soupeře z Karlových Varů dorazili až v prodloužení.

"Myslím, že jsme po většinu zápasu byli lepší my, ale Vary nám bohužel daly góly z toho, v čem jsou nejsilnější. Z protiútoků. Škoda, velká škoda, ale i ty dva body bereme. Možná jsme mohli ve třetí třetině začít víc z defenzivy, jakobychom nakonec byli potrestáni naší chybou za to, jak moc jsme chtěli dát třetí gól a zápas rozhodnout. Někdy je taková hra asi kontraproduktivní. Tým útočí, útočí a nakonec si nedá pozor na jeden brejk soupeře. Třeba jsme to fakt mohli sehrát lépe. Prohlédneme si to na videu a přiště to bude lepší," věří třinecký lídr.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary