Rozhodly přesilové hry, říká o prohře v Pardubicích Kundrátek

03.12.2021 · Patrik Czepiec, foto: Ladislav Adámek
Vůbec poprvé v letošní sezoně prohráli Oceláři v utkání všechny tři třetiny a z Pardubic si odváží nelichotivý výsledek 3:6. Tým zpod Javorového tak přišel o úchvatnou sérii 14 utkání, kdy inkasoval maximálně dvě branky. Porážku na východě Čech zhodnotil autor prvního třineckého zásahu Tomáš Kundrátek.

„Prohráli jsme výrazným rozdílem, protože soupeř využil své přesilové hry. To se nesmí stát, musíme si oslabení lépe pohlídat,“ apeloval po utkání jedenatřicetiletý zadák. „Nám naopak přesilovky nešly. Pardubice hrály dobře, snad bude příští zápas jiný.“

Dynamo je doposud jediným celkem, který dokázal odolat nejlepšímu mužstvu extraligy. Všechny ostatní mančafty Oceláři v dosavadním průběhu sezony zvládli alespoň jednou položit na lopatky, proti Pardubicím se jim totéž nepodařilo.

„První třetina byla z naší strany pomalejší. I když jsme ji prohráli jen o gól, rozdíl mohl být určitě vyšší. Mazi (Marek Mazanec) chytal skvěle, dal nám šanci,“ pochválil obránce se zkušenostmi z Washingtonu třineckého brankáře, který přesto po šesti inkasovaných gólech prožil nejhorší večer sezony.

Tlak necítíme

Kundrátek soudí, že i vysoká porážka může týmu v konečném důsledku přinést pozitiva. Teď už se budou svěřenci Václava Varadi připravovat na nedělní utkání proti Mladé Boleslavi.

„Je to také velice kvalitní protivník,“ uvědomuje si Kundrátek. „Jako vedoucí celek tabulky žádný tlak necítíme, zápas od zápasu do toho jdeme naplno. A celý tým šlape. Tentokrát nám to sice výsledkově nevyšlo, ale to se stává.“

Klíčový bek Třince ocenil rovněž výkon obránce Pardubic Jana Košťálka, který v utkání nastřádal pět asistencí. Navíc jeho gól neplatil až díky včasné trenérské výzvě v podání hostující střídačky.

„Pět nahrávek je pro něj určitě skvělým počinem. Škoda jen, že to bylo zrovna proti nám,“ zamrzelo Kundrátka.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno