Rozhodly naše chyby, tvrdí Tomáš Linhart

08.01.2017 · Radim Sajbot, Martin Stebel
Ani třetí letošní souboj Mountfieldu proti Ocelářům nepřinesl třineckým hokejistům šťastný konec, ve Fortuna aréně se tentokrát zrodil poměrně jednoznačný výsledek. Navzdory tomuto neúspěchu zůstanou Oceláři při klopýtnutí Liberce na ledě Brna tabulkovým lídrem. Střetnutí se pokusil stručně zhodnotit TOMÁŠ LINHART.

Po úvodní třetině bylo skóre bezbrankové, do prostředního dějství vstoupil pravou nohou domácí tým, který byl zřejmě hladovější, jelikož nehrál páteční kolo, kvůli hromadnému onemocnění olomouckého mužstva. Co bylo rozhodujícím faktorem dle třineckého zadáka s číslem 21? "Rozhodly naše chyby, udělali jsme jich v průběhu utkání mnohem víc než Hradec. S takovým množstvím chyb dost dobře nelze pomýšlet na lepší výsledek. Chleba se lámal asi ve druhé třetině při naší přesilovce pět na tři, kterou jsme nevyužili. Znovu se potvrdilo, že když nedáte při této výhodě gól, jde jen těžko vyhrát."

Na nevydařené vystoupení pod Bílou věží budou chtít Oceláři rychle zapomenout. Po náročném víkendu obdrží volný den a mohou tak nabrat nové síly před dalšími zápasy, už v pátek je ve WERK ARENĚ čeká Mladá Boleslav, poté nedělní regionální derby v Ostravě: "Je fajn, že budeme mít aspoň jeden volný den, protože tento týden jsme žádný odpočinek neměli, jelo se prakticky stále non-stop. Budeme mít prostor pro regeneraci a další trénink. Musíme už myslet na další zápasy, je třeba se co nejlépe připravit na Boleslav a Vítkovice. Další bodové ztráty už nechceme připustit!"