Rozhodla první třetina, ví Tomáš Klimenta

25.01.2013 · Martin Stebel
Není každý den posvícení. Vítězná série Ocelářů na domácím kluzišti skončila po neúspěchu v krajském derby, které dopadlo lépe pro Vítkovice poměrem 5:4. Třinci tentokrát nepomohly ani dvě pohotové trefy subtilního křídelníka třetí formace Tomáše Klimenty.

Exliberecký útočník se během pozápasového rozboru neskrýval za alibistické výmluvy, ale otevřeně uznal, že o osudu zápasu de facto rozhodla nepovedená úvodní část, kterou domácí prohráli 1:4: "První třetina nám to prohrála. Tam jsme snad ze sedmi střel čtyřikrát inkasovali, to se nesmí stávat. Od druhé třetiny jsme už byli lepším mužstvem. V minulých zápasech jsme měli několikrát štěstí a tentokrát se k nám otočilo zády. Vyrovnat na 4:4 nás stálo hodně sil a bohužel jsme utkání ztratili dvě minuty před koncem."

Skutečnou sílu v domácím prostředí ukázal Třinec od druhé periody. Vítkovický Málek si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Ve třetí dvacetiminutovce dokonce obránce Ovčačík vyrovnal na 4:4 a nechybělo mnoho k naprostému obratu ve skóre: "Na bod za remízu jsme nemysleli, chtěli jsme zápas vyhrát, ale spíš jsme koukali do obrany, protože stáhnout tříbrankové manko není snadné, stálo nás to hodně energie. Hru jsme stáhli na tři útoky a smůla v závěru nás dnes připravila o body. Inkasovat dvě minuty před koncem z dvojnásobného oslabení, to zamrzí," hlesl 28letý Klimenta.

Klíčem k úspěchu v derby byly početní výhody. Ty vítkovické vypadaly o něco lépe než třinecké. Je si toho vědom i náš respondent: "Přesilovky nám dnes opravdu nešly, ale věřím, že se to znovu rozjede. Je to někdy otázka odraženého puku, chce to mít sebevědomí a víc klidu na hokejkách," hledá recept na zvýšení střelecké potence v přesilovkách.

Další výborné utkání absolvoval útok Adamský – Polanský – Klimenta. Kde spatřuje příčiny toho, že tahle formace je v posledních týdnech mimořádně střelecky aktivní?: "Každý může vidět, že nám to teď šlape. K tomu není třeba nic dodávat. V této lajně má každý nějakou roli a plní si své úkoly. Sedli jsme si a je super, že týmu pomáháme. Obecně platí, že produktivita souvisí s časem na ledě a většinu sezony jsme neměli moc prostoru. Až poslední měsíc se to změnilo, hrajeme pravidelně a má to efekt!"

Rovněž tento víkend čeká Oceláře dlouhý přesun za dalším extraligovým rivalem. V neděli se představí na ledě nováčka z Chomutova, jenž se nachází v samotném suterénu tabulky: "Cestujeme tam už den předem, ale na tyhle trasy jsme zvyklí celou sezonu. Sil máme dost, problém v tom nevidím. Věřím, že neodjedeme s prázdnou," doufá hráč s číslem 24.

Celá republika v těchto dnech žije volbou nové hlavy státu. Nabízí se tedy otázka, zda i v kabině Ocelářu je tohle téma aktuální: "Každý den to někdo v kabině řeší, občas padne nějaký vtípek. Řekl bych, že u nás panuje většinová shoda, koho ze dvou kandidátů volit. Prezidentskou volbu asi nejvíc řeší Honza Peterek, to je opravdu koumák," uzavírá naše povídání ve veselém duchu.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary