Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Rozhodla naše aktivita, soudí Josef Hrabal

17.08.2010 · Martin Stebel
Ani ve třetím střetnutí letního Tipsport Cupu nenašli Oceláři svého přemožitele. Mužstvo z Werk arény zásluhou zlepšené střelecké potence v závěrečné dvacetiminutovce zdolalo krajského soka z Vítkovic přesvědčivě 4:0 a po dnešním výsledku je velmi blízko k postupu ze základní skupiny.

Tradičně spolehlivá opora zadních řad Josef Hrabal mohl hodnotit poharový duel v pozitivním duchu: "Zápas se nám povedl. Důležitá byla hlavně naše aktivita v úvodu, kdy jsme soupeře zatlačili. Sice se nám nepovedlo hned skórovat, ale měli jsme více ze hry. Naštěstí ve třetí třetině to tam napadalo a proto může panovat spokojenost," okomentoval výkon své družiny, ale zároveň viděl i záporné aspekty úterní konfrontace: "Vzadu to nebylo z naší strany optimální. Několikrát nám ujeli do přečíslení dva na jednoho. Tohle by se nemělo stávat a můžeme jen děkovat Peterovi, že nás výrazně podržel," vysekl poklonu strážci domácí svatyně.

Člen širšího výběru české reprezentace byl na ledě často u početních výhod a s velkým přehledem rozdával spoluhráčům přihrávky, ale taky se pokoušel o přímé ohrožení Šindelářovy branky: "Neřekl bych, že jsem dostával nějak víc ice-timu během početních výhod. Máme čtyři vyrovnané pětky a dnes se trenéři snažili posílat na přesilovky rovnoměrně všechny formace," všiml si populární Hraboš.

Přerovský odchovanec právě v úterý slavil své pětadvacáté narozeniny: "Pravděpodobně ty narozky s klukama oslavím až v pozdějším termínu. Máme hodně nahuštěný program. Hned zítra další zápas, poté turnaje v Polsku a v Košicích," říká čerstvý oslavenec čtvrtstoletí.

Premiérový zásah v letním přípravném období zaznamenal loňský nejpilnější střelec červenobílých a aktuální světový šampion - Martin Růžička: "Z naší strany to byl kvalitní zápas, bylo tam hodně pohybu. Vítkovice se za celý zápas nedostaly k trvalejšímu tlaku. Můj gól byla zásluha celé lajny. Květák i Láďa to pro mně krásně nachystali a já už jen trefil odkrytou branku. Gól mi pochopitelně udělal radost a snad to bude vzpruha do dalších zápasů," zhodnotil svůj gólový příspěvek, kterému v dresu Calgary Flames zatleskala v lóži i přítelkyně Lena-Charlotte.

První brankou v třineckém dresu se mohla pochlubit i kanadská akvizice Guillaume Lefebvre: "Zápas se mi líbil. Mělo to docela vysoké tempo a nasazení. Soupeř byl kvalitní, ale ve třetí třetině jsme je přestříleli. Na mém gólu měl velký podíl Bryan McGregor, který mi poslal velice dobrý pas a já už měl snadnou práci," popisuje trefu na 3:0.

Hokejista ze země Javorového listu nehodlá usnout na vavřínech a i nadále chce poctivými výkony být prospěšný svému týmu: "Vlastní výkon mě docela potěšil, ale moc dobře vím, že mohu hrát ještě lépe. Branku možná oslavím jedním pivkem, ale určitě ne víc. Máme náročný program a je třeba být velice dobře připravený do dalších zápasů," dodává závěrem usměvavý Kanaďan.

Kompletní fotogalerii z pohárového zápasu Třinec - Vítkovice naleznete zde.