Rostislav Klesla: Příště takové zápasy musíme dotáhnout na tři body

21.09.2012 · Martin Stebel, Adam Sušovský
Druhý domácí duel nedopadl pro Oceláře optimálně. Brněnské Kometě podlehli 2:4 a přenechali Jihomoravanům první pozici v tabulce. Premiérový start v Třinci zaznamenal robustní obránce Phoenixu Coyotes Rostislav Klesla, jenž po zápase čelil zvídavým otázkám početného hloučku žurnalistů.

Kdy padlo definitivní rozhodnutí, že nastoupíš do dnešního utkání?

Chvilku před zápasem, těsně po obědě. Bylo to na rychlo, ale já to bral v pohodě. Stihl jsem se na zápas dobře připravit.

Byla těžká adaptace? Jak probíhala tvoje příprava?

Já jsem obědval a od rána počítal s tím, že hrát budu. Akorát to nebylo dopilované. V podstatě o nic nešlo, byl jsem připravený.

Jak hodnotíš úroveň české extraligy?

Je dobrá. Brno akorát hrálo hodně dozadu a když vedli, tak to bylo hodně těžké prorážet. Jsem ale spokojený, hráli tady kvalitní kluci i kvalitní bruslaři. Byl to super zápas, jen je velká škoda, že jsme prohráli.

Jak vnímáš svou roli v mužstvu?

Trenér mě tam chtěl zařadit postupně. Celý týden nebylo jasné, jestli budu hrát, takže jsem na tréninku byl vždycky "do počtu" v té čtvrté formaci. Bylo to úplně v klidu, měl jsem na všechno více času, takže to bylo všechno v pořádku.

Tvoje premiéra ale nedopadla vítězně. Kde vidíš příčiny?

Je to škoda, vedli jsme. Bohužel se to rychle otočilo. Udržet vedení do pauzy, tak si myslím, že bychom šli za výhrou. Ukázalo se ale, že má Brno kvalitní kádr a nám nezbývá nic jiného, než se z toho poučit. Příště takové zápasy musíme dotáhnout na tři body.

Brno předvádělo urputný hokej s kvalitním forčekingem...

Poskládali se na modrou v pěti lidech. Radim Bičánek tam tomu velel a bylo hodně těžké se přes ně dostat. Měli jsme tam jít přímočařeji, nahodit si puk a jít do toho po hlavě. Snad příště.

Jak by dopadlo tvé srovnání s minulou výlukou v NHL?

Tehdy tu hrálo asi třicet hráčů z NHL, takže ta kvalita byla vynikající. Teď jich asi nebude tolik, ale i tak to úroveň soutěže posune zase vysoko.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno