Rostislav Klesla: Hlavní sezóna teprve začíná

27.02.2015 · Daniel Ježek
Poslední domácí zápas v základní části se Ocelářům příliš nepovedl. Slezané však po prohře se Zlínem nemusí smutnit. Po skončení utkání převzali z rukou Tomáše Krále a Josefa Řezníčka Prezidentský pohár pro vítěze základní části. K duelu i dlouhodobé části připojuje svůj komentář kapitán Rostislav Klesla.

Rosťo, zápas dopadl lépe pro Zlín. Jak zní váš komentář?
„Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Myslím si, že máme na hodně víc. Nedostávali jsme se přes jejich obranu. Hra Zlína je pořád o tom stejném. Teď mají formu, nedařilo se nám přes ně dostat. Můžeme litovat několika neproměněných šancí. Kdybychom dali víc gólů, zápas se mohl vyvíjet jinak. Sami musíme najít jednodušší způsob na překonání obrany. Ze strany všech hráčů to ale nebyl úplně nejlepší výkon. Myslím si, že máme velkou rezervu. Každý to určitě ví, jak začne play off tak to z naší strany bude o něčem jiném. Nasazení, přesné nahrávky, osobní souboje…To nám dnes chybělo.“

V první třetině jste neproměnili dvouminutovou přesilovku 5 na 3, mohla být klíčovým momentem zápasu?
„To si nemyslím. Bylo to na začátku zápasu, zbývalo ještě hodně času do konce utkání. Pět na tři bychom ale jednoznačně měli proměňovat. Musíme se v této herní situaci ještě více sehrát, góly pak hodně chybí.“

Nedíval jste se po trenérech jestli nebudete hrát v šesti?
„Abych se přiznal, tak mě to vůbec nenapadlo. Je to čistě jen o dané situaci, čase a stavu zápasu. Šest na tři je trochu zvláštní věc, musí se najít vhodná doba, aby se to udělalo. Kdyby nás tam bylo šest, aspoň bychom věděli co jsme hráli minule a využili toho.“

Ze zápasu si odnášíte šrám pod nosem. Co se tam stalo?
„Přesně nevím, myslím si, že to byla hokejka soupeře. Šlo to trochu do zubů, naštěstí ale nic vážného. Jen lehký otřes, pár stehů, není to nic vážného.“

Pak přišel hit na Petera Hamerlíka, který to dlouho rozdýchával. Bylo vidět, že zápas měl parametry play off?
„Z naší strany to mělo velkou rezervu do zápasu typu play off. O výkonnostní rezervě víme, myslím si, že každý hráč to cítí a ví. Tento zápas musíme hodit za hlavu, poučit se z něj a do play off vyrukovat s úplně jiným nasazením. Ta hlavní část sezóny začíná za chvíli, věřím, že každý hráč si to uvědomuje. Teprve v play off se bude rozhodovat o úspěchu.“

Prezident klubu Ing. Ján Moder, viceprezident klubu Ing. Jan Czudek a kapitán Ocelářů Rostislav Klesla převzali Prezidentský pohár. FOTO: Marian Ježowicz.

V poslední době jste nepodávali optimální výsledky, čím to?
„Ty výsledky ke konci sezóny, kdy jsme na 95% věděli, že budeme první, to je ta vlastnost člověka. Podvědomí funguje, aniž si to člověk uvědomuje, na velké úrovni. Jdete do zápasu, chcete vyhrát, ale podvědomě víte, že máte náskok a nemusíte hrát nijak extra. To se pak projeví. Prohráli jsme nějaké zápasy, ale myslím si, že jsme natolik zkušený tým a máme velmi kvalitní hráče, že si uvědomíme, že ten ostrý start začíná prvním zápasem čtvrtfinále. Od toho jsme v kabině my starší hráči, abychom podali co nejlepší výkon s maximální koncentrací. Musíme se věnovat každému detailu, protože ty budou rozhodovat zápasy. Na své straně máme určitou kvalitu, ta ale nic neznamená, dokud to nepotvrdíme svou bojovností a připraveností na zápasy.“

Před play off vás čeká dlouhá pauza, nebojíte se jí?
„Myslím si, že ne. Všechno je to o hlavě. Pokud na ty první zápasy naskočíme s maximální koncentrovaností a nasazením, tak nám to naopak může hodně pomoct. Dá se říct, že od čtvrtiny sezóny jsme nehráli v kompletním složení. Marodi se teď vracejí, můžeme proto pauzu využít k sehrání. Musíme vědět o naší kvalitě a prodat jí v prvním kole. Myslím si proto, že ta přestávka bude spíše v náš prospěch.“

Po zápase jste převzali Prezidentský pohár, co pro vás znamená?
„Je to pěkná odměna za dlouhodobou práci. Jsme za něj rádi, ale není to nic, co by se mělo nějak extra oslavovat. Minule na něj hráči nesahali, proto jsme se už předem domluvili, že to opět dodržíme. Je to takové pravidlo, doufejme, že to dopadne dobře. Ta hlavní sezóna teprve začíná a na to se soustředíme.“

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice