Roman po vítězství nad Slovanem: Jsme rádi, že jsme zápas zvládli

07.10.2021 · Šárka Kolková
Třetí a poslední domácí zápas Ligy mistrů se odehrál včera pod Javorovým. Oceláři se střetli s hokejisty Slovanu Bratislava. Po náročné první třetině se domácí chopili otěží a dotáhli utkání do vítězného konce. Zápas hodnotí Miloš Roman, jenž si připsal asistenci.

Miloši dneska to vypadalo, že ti to s bratry Kovařčíky pěkně šlo, i když si byl na křídle. Souhlasíš?

Už minulý rok jsme spolu hráli. Známe se od dětství, kdy jsem tady působil, rozumím si s nimi. Oba jsou to výborní hráči. Velmi lehce se s nimi hraje a velmi lehce se jim přizpůsobíte.

Vypadalo to, že jste se uvolnili až po prvním gólu. V první třetině Slovan trefil tyčku, měl navíc i pár šancí v přesilovce.

Bylo to takové dotahování v první třetině. Určitě nás ten první gól uklidnil a samozřejmě i ten druhý. Třetí byl fantastický. Poté jsme si to pohlídali a snažili jsme se vedení držet.

Vypadalo to, že měl Slovan problém, protože se hrálo na menším kluzišti. Naopak to byli Oceláři, kdo byli aktivní a napadali v pěti hráčích.

My jsme byli určitě zvyklí víc než oni, protože jsme hráli doma. Vždy, když se jede někde na první zápas, tak je to o zvyku. Někdy je to těžší si zvyknout na první střídání. Slovan odehrál celkem dobrý zápas. Byli nepříjemní, trefili tyčku a mohlo to vypadat jinak. My jsme rádi za to, že nám to tam napadalo a za vítězství.