Richard Pětník: Prožíváme euforii. Teď věřím, že i áčko proti Boleslavi uspěje

29.03.2022 · Šárka Kolková
Ze dna až na vrchol. Takhle jednoduše by se dala popsat cesta třineckých juniorů. V září se hledali, ale od října to byl úplně jiný tým. A jejich snová jízda pokračuje! V rozhodujícím pátém zápase čtvrtfinále porazili Mladou Boleslav 6:3 a postupují mezi čtyři nejlepší týmy sezony. Výhra to byla opravdu těžká, Oceláři museli otáčet nepříznivý vývoj zápasu za stavu 0:2 a 2:3. Na řadě jsou třinečtí muži, kteří mají také za úkol ukončit Bruslařům sezonu. Mnoho štěstí jim v tomto tažení přeje Richard Pětník, autor pátého třineckého gólu.

Série s Mladou Boleslaví vypadala následovně: 2:3 po prodloužení, 5:2, 4:3 po samostatných nájezdech, 0:7 a 6:3. Dvakrát ve čtvrtfinále nerozhodovala základní hrací doba. Zápasy byly plné emocí, vyloučení, bitek a také obratů. A hlavně velkého vítězství Ocelářů v rozhodujícím pátem zápase. „Pátý zápas nezačal z našeho pohledu vůbec dobře. Po první části jsme se nakopli a začali hrát svou hru. Soupeře jsme do větších šancí nepustili a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Byla to těžká, vyhrocená série. Jsme rádi, že se nám to podařilo urvat a postoupit do semifinále,“ hlásí střelec Richard Pětník.

Někteří si možná mysleli, že se do kabiny vrátil severní vítr, ale to se pletete. „Nic zvláštního se neodehrávalo. Trenéři nám řekli, ať pokračujeme ve své hře. Úkol jsme do puntíku splnili a došli si pro postup do semifinále.“ Třinecký junior si také nemůže vynachválit spolupráci s Pavlem Matějem a Michalem Ramikem, s kterými často nastupuje v jedné útočné formaci. „Jeli jsme v přečíslení tři na dva. Rama prohodil puk výborně na Páju a ten mi to naservíroval do prázdné. Se štěstím se mi to odrazilo od hokejky do branky. Myslím si, že tenhle gól nám dal potřebnou jistotu na hokejky a po něm bylo utkání v naší režii,“ uvedl ke svému gólu.

Září? To už je dávno minulostí, ač je nutné připomenout, že s juniory to dvakrát růžově nevypadalo. „Je to euforie. Před začátkem soutěže nám moc lidí nevěřilo. Nedoufali, že dojdeme tak daleko. Jsme rádi, že jsme je přesvědčili o opaku.“  A pátým zápasem jen dostáli svému slovu, neboť čtvrtý duel se Ocelářům vůbec nepovedl a doma prohráli 0:7. „Nebylo to vůbec ono. Ale nepřipouštěli jsme si, že bychom z této série odcházeli jako poražený tým. A tak se stalo,“ říká nadšeně.

Juniorům Mladé Boleslavi sezona skončila... Vzájemné souboje obou klubů ale pokračují, vždyť už v neděli začne ve WERK ARENĚ semifinále Tipsport extraligy. A v něm se budou Bruslaři snažit Ocelářům porážku vrátit, junioři ale podle Pětníka prvnímu třineckému týmu věří: „Takovým hráčům jako Martin Růžička nebo Petr Vrána nelze nic poradit, protože sami moc dobře ví, o co jde. Za sebe jim přeju hodně štěstí a věřím, že to urvou stejně jako my,“ prohlásil Richard Pětník.