Radek Faksa 2+1

09.11.2009 · Růžena Raszková
Reprezentační šestnáctka ve dnech se 6. - 8. listopadu 2009 sehrála tři utkání se stejně starým výběrem Švýcarska. První zápas v Tachově prohráli mladí reprezentanti 3:6. V Klatovech zvítězili 2:1 a své třetí utkání v Domažlicích vyhráli 6:3. Třinecký útočník Radek Faksa si připsal ke svým reprezentačním statistikám každý zápas jeden bod.

"Švýcaři hráli velmi dobře, měli perfektní obranu. V Tachově jsme vyrobili hodně chyb, které zápas rozhodly. Prohrávali jsme, dvakrát se nám podařilo dotáhnout, pak jsme ale inkasovali při našem oslabení i přesilovce," hodnotí první zápas Radek Faksa.

"Před zápasem v Domažlicích trenéři změnili sestavu a udělali dobře. Já jsem vstřelil hned první branku, ale Švýcaři vyrovnali. Nedařilo se nám proměnit šance. Čtyřikrát jsme trefili tyčku, až v poslední třetině se nám podařilo přidat další branku.

Třetí zápas jsme odehráli nejlépe, i když to ze začátku tak nevypadalo. Dostali jsme gól v oslabení a dokonce opět i v přesilovce. Trochu to s námi zamávalo, ale dali jsme se dohromady a utkání nakonec vyhráli 6:3," uzavírá rozhovor opavský odchovanec.

Radek Faksa přišel do Třince v sedmé třídě z Opavy. Talentovaný útočník viděl v třineckém klubu větší šanci dostat se do nejvyšší soutěže mužů, která je jeho hokejovým cílem. Dnes navštěvuje obchodní akademii v Třinci. I když ročníkově patří mezi mladší dorostence, již druhým rokem hraje o kategorii výše.

Dotazník

Datum a místo narození: 9. leden 1994
Hokejová přezdívka: Fíkus

Kdy a kde jsem s hokejem začínal: ve 3 letech v Opavě