Radek Faksa zařídil výstroj pro malé hokejisty, dostanou ji i ukrajinské děti

17.03.2022 · Klub
Prezident třineckého klubu Ján Moder během sobotního zápasu čtvrtfinále play off oficiálně převezme zásilku pětadvaceti setů výstroje pro nejmenší hokejisty, které pro Oceláře zajistil útočník Dallasu Stars Radek Faksa. Klub výstroj věnuje také dětem ukrajinských uprchlíků, které se zapojily do přípravy s třineckou mládeží.

Během úvodní přestávky prvního čtvrtfinálového utkání v sobotu prezident klubu Ján Moder na ledové ploše převezme výstroj, kterou pro nejmenší hokejisty do WERK ARENY prostřednictvím hráčské asociace NHLPA a jejího speciálního programu zaslal třinecký odchovanec Radek Faksa.

Zásilka pětadvaceti setů do Třince dorazila už ve čtvrtek, výstroj by měly využít také děti z rodin ukrajinských uprchlíků, které našly v Třinci dočasný azyl a pomalu se zapojují také do hokejové přípravy s třineckou mládeží. "Velice si vážíme iniciativy Radka Faksy i výstroje, která z Ameriky do Třince dorazila," říká manažer mládeže Ocelářů Jiří Juřík.

S myšlenkou zařídit výstroj pro třinecký klub přišel sám Radek Faksa, v součanosti hráč týmu Dallas Stars, už před několika měsíci. "V minulosti jsem od svých spoluhráčů v NHL slyšel o programu, který hráčská asociace v souvislosti s výstrojí pro nejmenší hokejisty připravuje a hned jsem se na něj taky začal vyptávat. Jedinou podmínkou je pět odehraných sezon v NHL," líčí Radek Faksa.

"Vybral jsem si Třinec, protože mám s lidmi z klubu dodnes vřelý vztah. Oceláři mi výrazně pomohli k mé kariéře, organizaci velmi dobře znám a dobře jsem věděl, že výstroj skončí ve správných rukou, v rodinách, které pomoc potřebují. O tom celý tenhle program totiž je. Jako malý jsem hrál hokej spolu s bráchou a vím, jak náročné pro rodiče bylo nákladnou výstroj zajistit," dodává Faksa.

NHLPA prostřednictvím svého programu Goals and Dreams podporuje rozvoj hokeje po celém světě již od roku 1999. Za tu dobu hráči NHL věnovali materiální pomoc v hodnotě více než 24 milionů amerických dolarů. Hokejovou výstroj díky nim využilo již více než 80 000 dětí ve 34 zemích světa. "Výstroj jsme takto prostřednictvím našich hráčů poslali od Austrálie přes Evropu až do Jižní Ameriky. A budeme v tom pokračovat dál, aby naši hráči mohli hokeji vracet to, co jim samotným dal," říká předseda celého programu Devin Smith.

Odehrané v 18:00 | Muži