Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Radek Bonk: Složili jsme úspěšný reparát

29.10.2010 · Martin Stebel
Poslední domácí střetnutí v měsíci říjnu dopadlo pro Třinec znamenitě. Zásluhou disciplinovaného výkonu zdolali Mladou Boleslav přesvědčivě 4:0. Dvěma góly se prezentoval kapitán Radek Bonk. Asistenci u vítězné branky měl junior Jakub Orsava. Čistým kontem se může pochlubit spolehlivý Peter Hamerlík.

Radku, v minulých dvou zápasech jste vyšli bodově naprázdno. Předpokládám tedy, že dnešní triumf je velká úleva…

Po velmi špatném výkonu v Pardubicích jsme se dnes potřebovali zvednout. Povedlo se nám složit reparát před vlastními fanoušky. Chci jim touto cestou poděkovat za vytvoření výborné kulisy. Myslím, že to z naší strany byl slušný výkon. Vyskytlo se tam jen pár horších chvilek v obraně.

Bylo nutné z pozice kapitána po minulém debaklu v Pardubicích důrazně promluvit k týmu?

Porážka to byla nepříjemná, ale těžko se k tomu vyjadřuje. Každý si byl vědom toho, co se stalo. Samozřejmě jsme si sedli a určité chyby jsme si vyříkali. Máme ale natolik zkušený kádr, že nebylo třeba se nějak výrazně pitvat v té prohře. Je fajn, že dnes se neopakovaly chyby a předvedli jsme kolektivní výkon.

Byl jsi autorem dvou branek. První zásah po efektní souhře s parťákem Varaďou…

Vojta Polák nahazoval puk do třetiny a nějak divně se to odrazilo přímo ke mně. Povedlo se mi kotouč sklepnout ze vzduchu a hned jsem nahrával pro Vencu na střelu. Ten mi ale puk trochu nečekaně vrátil a přede mnou už zívala prázdná branka. Netrefil jsem to moc dobře, šlo to od brankářova betonu. Byl to důležitý gól, protože 2:0 ještě bezpečné vedení není, ale 3:0 už vypadá nadějně.

Branka číslo dvě přišla v početní výhodě, kdy ti puk ideálně naservíroval Hudec…

Ta přihrávka měla oči. Standa naznačil nahrávku za branku, kde se stáhli bránící hráči. Poté se mi otevřel prostor před brankou. Adresoval mi nádhernou přihrávku a byl by hřích tohle neproměnit.

Boleslav se střelecky trápí, už čtvrtý zápas v řadě je bez vstřelené branky. Má nového kouče a říká se, že nové koště dobře mete…

Dnešní zápas jsme nebrali na lehkou váhu, změna trenéra většinou bývá pozitivním impulsem pro tým. Důležité bylo, že jsme šli do vedení a poté už kontrolovali vývoj. Nebyl to ale vůbec snadný zápas.

Jakub Orsava: Hrát s Růžičkou a Kohnem? Velká věc!


Jakub Orsava, foto: hcorli.cz

Gratuluji k velice solidnímu výkonu, Jakube. Jaké jsou tvé dojmy ze spolupráce ve formaci s L. Kohnem a M. Růžičkou?

Je to opravdu velká věc, hrát s takto skvělými hráči. Beru to jako poctu, když mohu být nejen součásti tak výborného týmu, ale i nastupovat v jedné lajně právě s Růžou a Láďou.

Kdy ses přesně dozvěděl, že budeš nastupovat zrovna v této útočné lajně?

Už ve středu na dopoledním tréninku mi bylo naznačeno, že bych měl hrát v této formaci. Proto byl čas si spolu promluvit, co budeme přesně hrát. V moderním hokeji by všichni útočníci měli zvládnout jak bránit, tak zároveň i rychle útočit.

Povedl se ti premiérový kanadský bod v mužské kategorii…

Vystihl jsem jejich rozehrávku a jeli jsme v přečíslení tři na dva. Povedlo se mi před bekem soupeře zaseknout puk a viděl jsem najíždějícího Růžu, který to pěkně trefil.

Klubový pokladník Dan Seman je sice momentálně marod, ale tvůj první bod jistě nebude zadarmo…

(směje se) Určitě mě to bude něco stát, ale tohle teď vůbec neřeším. Ještě to je čerstvé a mám hlavu plnou krásných dojmů z dnešního zápasu.

Peter Hamerlík: Shut-out i díky klukům v obraně.


Peter Hamerlík v akci, foto: Marian Ježowicz

Jak složitý byl pro gólmana zápas proti týmu, který se delší dobu střelecky trápí?

Určitě to bylo chvílema trochu znát, že Boleslav není v optimální herní pohodě. Dnes ale měli dost příležitostí a bylo tam několik pro mě nepříjemných střel. Musím však pochválit kluky v obraně, že mi dost pomáhali.

V první třetině jsi zrovna nebyl v ohni střel. Hlasatel oznámil pouhé tři boleslavské pokusy...

To není pro gólmana ideální stav. Pro mě je lepší, když jsem pod větší palbou. Pokud na mě jde tak málo střel, tak trochu hrozí vychladnutí. Dnes jsem byl ale stoprocentně koncentrovaný a po našich gólech se mi chytalo mnohem snadněji.

V tomto týdnu jsi vypomáhal v partnerském Znojmu a rovněž tam se ti povedlo čisté konto...

Rád jsem Znojmu pomohl, jelikož jsem cítil, že po zranění potřebuji být v častějším zápasovém zatížení. Vychytal jsem tam nulu, což je vždy psychická vzpruha. Dnešní extraligové utkání ale bylo daleko složitější. Po minulé porážce v Pardubicích to jsou moc potřebné body. Snad v tomto trendu budeme pokračovat.