REPORT: Odpolední program President Cupu 2017

04.08.2017 · Daniel Ježek
Program prvního hracího dne President Cupu pokračoval dalšími čtyřmi odpoledními zápasy. Po úvodních osmi zápasech známe již pár semifinalistů. Do play-off se probojovali domácí Oceláři a favorit z Ruska - CSKA Moskva. Ve druhé skupině se o postupové příčky bude bojovat do poslední minuty!

Slovan Bratislava - Vítkovice Ridera

Odpolední program začínal kláním mezi Slovanem Bratislava a Vítkovicemi. Do duelu lépe vstoupil slovenský celek, který se ve třinácté minutě zásluhou Lipianského dostal do vedení. Vítkovičtí odpověděli po změně stran, na 1:1 srovnával Brada. Slovan ještě jednou v utkání převážil misky vah na svou stranu, druhou trefu přidal Ketner. Ostravané v závěrečné třetně Smolkou srovnali a v nájezdech urvali druhý bod. Bratislavští přitom celou dobu nájezdů vedli, v posledních dvou sériích ale o bonusový bod přišli. Vítěznou trefu zaznamenal Smolka.

Oceláři Třinec - Sparta Praha

Oceláři vstoupili do utkání výborně, po dvanácti minutách vedli o tři branky. Sparta se ale nehodlala vzdát a ještě do první přestávky snížila manko na pouhou jedinou trefu. Na domácí straně v zápase opět exceloval Nico Geidl, který podruhé vsítil dvě branky a se čtyřmi trefami vede tabulku střelců. Sparta do vypršení šedesáté minuty držela naději na srovnání stavu, Oceláři ale nakonec těsné vedení uhájili a mohou se radovat z postupu do semifinále!

Energie Karlovy Vary - Dinamo Riga

Poslední duel prvního hracího dne v MINI WERK ARENĚ nabídl jasný průběh. Mladíci Dinama Rigy po odehraných dvou třetinách vedli o pět branek, Energetici dokázali v poslední části pouze kosmeticky upravit skóre na konečných 1:5.

Dinamo Minsk - CSKA Moskva

I poslední duel ve WERK ARENĚ měl jednoznačný průběh. CSKA potvrdilo papírové předpoklady a zvládlo roli favorita na výbornou. Ruští mladíci postupnými krůčky navyšovali své vedení, cifra nastřílených branek se nakonec zastavila na číslovce 5. Úvodním čistým kontem na turnaji se blýskl Kirill Samsonov

Standings after Gameday 1

Dnes v 17:30 | Jun.