Ptejte se Matěje Stránského!

16.07.2020 · Martin Stebel
Angažmá tohoto borce se Ocelářům zatím stoprocentně vyplácí. Během předchozí extraligové sezony v téměř pravidelném rytmu sbíral kanadské body (23+22) a zcela po zásluze přijímal pozvánky do národního týmu. Hostem aktuálního offline dotazníku na klubovém webu je útočník MATĚJ STRÁNSKÝ. Využijte tuto možnost a ptejte se na cokoli, co vás ohledně jeho osoby zajímá!

Matěje Stránského si v roce 2013 v draftu do NHL vybral Dallas Stars, s jehož rezervním týmem vyhrál odchovanec Vítkovic o rok později prestižní Calder Cup. Sedmadvacetiletý forvard má zkušenosti ze zámoří, Kontinentální hokejové ligy, Švédska i české reprezentace. V třineckém kádru prožil výbornou sezonu. Kreativní křídelník s pravým držením hole figuroval po základní části na šestém místě kanadského bodování celé Tipsport extraligy. Zaujal mimo jiné vysokou produktivitou během přesilových her, ve kterých zatížil konta soupeřů hned v jedenácti případech.

Není proto divu, že o důrazného útočníka v ideálním hokejovém věku byl po konci ročníku 2019/20 seriózní zájem v některých zahraničních klubech. "Podařilo se nám udržet všechny reprezentanty včetně našeho nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Matěje Stránského, o kterého byl zájem například ve Švýcarsku. To vnímám jako super úspěch, není to samozřejmost," radostně konstatoval začátkem května sportovní ředitel třinecké organizace Jan Peterek.

Svou otázku, podnět či přání můžete Matějovi Stránskému adresovat od 16. do 23. července. Autor nejzajímavější otázky, kterou vybere sám respondent, se může těšit na suvenýr s klubovou tématikou.

Otázky Matějovi Stránskému položte ZDE