Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

První starty, body i góly. Mladí Oceláři bojovali v barvách Česka a Slovenska

14.11.2022 · Martina Sikorová, foto: Ronald Hansel
Dvě země, šest mládežnických výběrů. Oceláři v reprezentační přestávce do národních týmů Česka a Slovenska vyslali 12 hráčů své akademie. Jak si třinečtí mladíci na mezinárodních turnajích vedli?

V klubu jsou spoluhráči, na akci reprezentačních výběrů do 16 let v Přibrami se hned v prvním zápase postavili proti sobě. A spokojenější nakonec mohla být slovenská dvojka. Obránce Vladimír Dravecký se pod výhru nad Českem podepsal třemi asistencemi, jen o jednu přihrávku méně zaznamenal útočník Michal Rybnikár.

Oceláři na české straně si chuť spravili hned o dva dny později, zápas proti Švýcarsku svým premiérovým gólem v reprezentaci rozhodl obránce Radim Mrtka, dvě asistence si připsal útočník Robin Švančara a obránce David Holub do zápasů se lvem na hrudi nastupoval jako asistent kapitána. Ze střídačky navíc na český výběr jako asistent trenéra dohlížel Marek Malík

V pořádném zápřahu byl i brankář dorostu Jakub Milota, který s reprezentací do 17 let vycestoval do Kanady na World Hockey Challenge. Hned v prvním zápase proti pozdějšímu vítězi z USA čelil třinecký mladík 51 nebezpečným střelám a přestože inkasoval 7 gólů, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na nedostatek práce si pak talentovaný gólman nemohl stěžovat ani v utkáních proti Finsku (33 střel, 30 zákroků) a Švédsku (30 střel, 26 zákroků). V zápase proti týmu Kanada White navíc po první třetině střídal svého brankářského kolegu a pomohl týmu k zisku bodu (14 střel, 13 zásahů). 

Do zámoří odcestovali i obránce Marek Ročák s útočníkem Miroslavem Holinkou, kteří se v dresu české osmnáctky představili na turnaji pěti zemí v USA. Pro sedmnáctiletého forvarda šlo o první reprezentační starty i body, po jedné asistenci si Miroslav Holinka připsal v zápasech proti Švédům a Švýcarům. Barvy svého národního týmu v osmnáctce hájil i slovenský útočník Adam Cedzo. Nejproduktivnější junior Ocelářů v německém Füssenu ukázal, že se mu střelecky opravdu daří a v zápase proti domácímu celku si připsal hned 3 body (2+1). 

Další tři Oceláři se představili v reprezentačním dresu na domácí půdě. Do kádru české devatenáctky byli povoláni útočníci Jonáš Jobánek s Michalem Ramikem, barvy dvacítky hájil forvard Oskar Haas. Speciální večery prožili zejména Jobánek s Haasem. Oba třinečtí hráči si připsali své první starty v národním týmu, Jonáš Jobánek k tomu přidal i premiérový gól a Oskar Haas zase první bod.

FOTO: Český hokej, Juniorský hokej

 

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Ridera