První start, první nula. Brankář Milota debutoval v reprezentaci

29.07.2022 · Martina Sikorová, foto: Ronald Hansel, Jan Beneš
Česká reprezentace do 17 let ve čtvrtek odstartovala novou sezonu na ledě Davosu, kde odehrála první ze tří přátelských utkání proti domácímu Švýcarsku. První zápas v dresu se lvem na hrudi si ve Vaillant Areně připsal gólman Ocelářů Jakub Milota, který svou premiéru ozdobil vychytaným čistým kontem.

Přestože byl český tým střelecky aktivnější, ani třinecký brankář si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Zejména ve druhé třetině čelil Jakub Milota několika brejkům a strkanicím, kapitulovat při svém reprezentačním startu ale odmítl. “Brankář Milota nás jednoznačně podržel. My jsme rádi, že i tým mu v několika momentech pomohl zblokovanou střelou a důrazem v předbrankovém prostoru. Za to jsme byli odměněni nulou,“ chválil výkon gólmana Ocelářů v komentáři pro hokej.cz hlavní trenér sedmnáctky Václav Eismann.

Do zápasu ve Švýcarsku ve čtvrtek zasáhli i obránce Aleš Zielinski a útočník Matěj Kubiesa, kteří se ale do statistik zápasu nezapsali.

Další utkání na ledě Davosu odehraje sedmnáctka v pátek a sobotu, oba zápasy můžete sledovat prostřednictvím živých přenosů na oficiálním kanálu švýcarské reprezentace.

Pátek 29. července - 16:00: Švýcarsko - Česko (živý přenos)

Sobota 30. července - 11:00: Švýcarsko - Česko (živý přenos)

Brankář Tomáš Suchánek poletí na juniorský šampionát

Úspěchu na reprezentační scéně se v tomto týdnu dočkal taky gólman Tomáš Suchánek, který dres s drakem na hrudi oblékal v sezonách 19/20 a 20/21. Talentovaný brankář během přípravného kempu ve Finsku vychytal národnímu týmu do 20 let výhru 2:1 proti Švýcarsku a vysloužil si nominaci na srpnové mistrovství světa juniorů v kanadském Edmontonu.