První semifinálový duel pro Hradec

25.03.2018 · Martina Sikorová
Vstup do semifinále svěřencům trenéra Raszky příliš nevyšel. Mladí Oceláři sice svého soupeře přestříleli, góly ale vstřelili jen dva a museli se smířit s porážkou 2:6. Odveta je na programu v úterý na ledě Hradce.
SF1, neděle 25.3.2018
Mountfield HK
2:6
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 0:3, 2:1  Branky a nahrávky: 43. Matěj (Geidl), 52. Macháček – 7. Jušta (Moravec, Šedivý), 19. Jušta (Moravec, Šedivý), 31. Pelda (Moravec, Jušta), 34. Janda (Perička, Lang), 37. Janda (Perička, Lang), 53. Moravec (Králik). Rozhodčí: Vaněk – Goňa, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:.
Švančara (37. Halouzka) – Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Králík, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Matěj, Petrovský, Geidl, Hykl, Ramík, Macháček
Sajdl – Pelda, Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Janda, Šedivý, Hynek

Lepší vstup do zápasu prožil Hradec. Hosté byli v úvodní dvacetiminutovce efektivnější v zakončení a už v sedmé minutě se ujali vedení, když se z přečíslení trefil Jan Jušta. Oceláři mohli brzy vyrovnat, Matěj ovšem kotouč do odkryté části klece nedopravil. V závěru třetiny si hosté vypracovali dvoubrankový náskok, když se po chybě Chovaniaka prosadil Jan Jušta. Následně si Mountfield vybral porci štěstí, když nahozený puk odrazila brusle bránícího hráče těsně mimo branku.

Ve druhé části se celá situace s proměňováním šancí na jedné straně a neproměňováním na druhé opakovala. V přesilové hře Mountfieldu ujel do brejku Geidl, tváří v tvář brankáři soupeře ale neuspěl a přišel trest. Prudkou ranou z vrcholku kruhů se prezentoval Marek Pelda a puk skončil v síti. Vzápětí bylo na hostující střídačce ještě veseleji, když se ranou z pravé strany prosadil také Martin Janda. V sedmatřicáté minutě dosáhl Hradec pátého gólu, když v síti skončil pokus Tomáše Peričky a do branky šel Matěj Halouzka.

Ve třiačtyřicáté minutě došlo k velmi kuriózní situaci. Po ráně Matěje z mezikruží už se diváci na tribuně radovali z gólu, rozhodčí ale nechal hru plynout dál a celou situaci s kolegy prokonzultoval až o minutu později. Verdikt? Uznaný gól Pavla Matěje! A také další branku vstřelili domácí hráči, když se po chybě hostujícího týmu z mezikruží trefil Štěpán Macháček. Hosté ale přispěchali s rychlou odpovědí a Petr Moravec vrátil svému týmu čtyřgólový náskok.