První přípravný zápas je tady! V úterý přijíždí slovenský vicemistr

06.08.2012 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po přesunu aktuálního slovenského mistra Slovanu do KHL by v zemi našich východních sousedů měly hrát prim Košice. Sérii přípravných zápasů před sezónou, v níž budou Košičané bojovat o titul, zahájí v Moravskoslezském kraji – v Třinci a o den později v Ostravě.

Start nového ročníku extraligy se kvapem blíží. První duel čeká Oceláře v polovině září, nyní ale celou svou pozornost věnují přípravným duelům. Zítra je čeká první z nich. Mezi mantinely Werk arény se představí slovenský vicemistr z Košic. „Chtěl bych fanoušky na tento zápas pozvat. Každému se hraje lépe a dokáže se namotivovat, když je lepší návštěva,“ zve všechny fanoušky hlavní trenér Ocelářů, Josef Turek. „Zároveň bych ale rád upozornil, aby si nedělali předčasné závěry o týmu. Je to stále jen příprava a vše nemusí klapat jako z partesu. Na vyladění formy máme ještě víc než měsíc a tyhle zápasy slouží hlavně k vyzkoušení různých herních variant.“

Program Ocelářů před sezónou 2012/2013

V přípravě letos Slezany čeká poměrně hubená dávka zápasů. Oproti loňsku je počet utkání poloviční, v porovnání se stejným obdobím před mistrovskou sezónou dokonce jen třetinový.

Po zítřejším úvodním utkání proti Košicím čeká Oceláře tradiční Rona Cup. Oceláře ve třech dnech postupně prověří opět Košice, Trenčín a na závěr Skalice.

Závěrečné dva přípravné mače jsou na programu v posledním týdnu srpna, kdy hráči s dráčkem na prsou nejprve změří síly s reprezentací Polska, porci přípravných duelů pak završí na ledě Žiliny.

Novinky z kádru Ocelářů

Třinečtí zahájili přípravu na ledě před dvanácti dny. Trenéru Josefu Turkovi se hlásili dva gólmani, deset beků a devatenáct útočníků. Několik hráčů je v Třinci na zkoušku, po dnešku je jisté, že tři z forwardů, konkrétně Marosz, Ostřížek a Gašparovič, se v nadcházející sezóně v dresu Ocelářů neobjeví.

Třinecké zítra čeká první přípravný duel, jakým stylem do něj nastoupí? „Zápas bude založen na kondiční stránce. Chceme zapojit do hry méně hráčů, aby se mohli pořádně ukázat. Rozhodneme se až v úterý před zápasem, jestli nastoupíme na 3 nebo 4 formace. Naším přáním je, aby hráči byli co nejvíc vytížení. Rozhodně ale nebudeme šetřit hlavní hvězdy týmu, diváci je uvidí v akci,“ dodal lodivod Turek. Všichni třinečtí fandové se tedy mají na co těšit!

Oceláři po loňské nevydařené sezóně přivedli řadu posil, ale nejvíce nadějí je asi vkládáno do Martina Růžičky. Ten se vrátil z Chabarovsku zpět do Slezska rozšířit svou sbírku 125 zápasů a 134 kanadských bodů ve třineckých barvách.

Z kabiny soupeře

HC Košice zakončily základní část na prvním místě. Po hladké čtvrtfinálové sérii s Bánskou Bystricí a ještě jednoznačnějším semifinále proti Zvolenu, stanuli Košičané ve finálovém souboji proti Slovanu Bratislava. Série se protáhla na sedm zápasů, rozhodující zvládli lépe Bratislavští, čímž zakončili tříleté panování košického klubu.

Slovenský velkoklub prošel v létě mnohými změnami. Vedení Košic se rozhodlo omladit kádr, na soupisce celku z východního Slovenska nyní figuruje hned osm členů mistrovského kádru košických juniorů. Košická sestava ale stále nabízí několik zajímavých jmen. Třineckým fanouškům je nejvíce znám gólman Alexandr Hylák, který se představil v minulých sezónách také v Třinci. Z bývalých hráčů týmů české extraligy můžeme jmenovat exkarlovarského Pavla Kuběnu či Michala Šedu, který oblékal dres Pardubic.

Brankářskou jedničkou Košic je osmadvacetiletý český brankář Alexandr Hylák. Někteří třinečtí hráči jej znají ze společné kabiny i z působení v Třinci. V době, kdy hokejový klub ze Šumperku, kde Hylák také působil, fungoval jako farma Ocelářů, se pod Javorovým Hylák objevil při pár zápasech jako náhradní brankář. (Foto: hckosice.sk)

O zápase

První přípravný zápas před sezónou 2012/2013 a první zápas A-mužstva ve Werk aréně po pěti měsících a třech dnech čeká na Oceláře v úterý 7. srpna 2012, kdy přivítají mužstvo HC Košice. Úvodní buly v 17 hodin. Majitelé permanentních vstupenek na základní část Tipsport extraligy 2012/2013 a děti do 150 cm mají vstup zdarma, ostatní platí 30 Kč. Třinecká redakce zápas okomentuje na portále onlajny.cz.