První mečbol starší dorost nevyužil

28.02.2017 · Martina Sikorová
Po bezbrankové úvodní části už góly padaly, bohužel ale jen do třinecké sítě a byť se pak na začátku závěrečné dvacetiminutovky podařilo snížit Renému Najsarovi, domácí kontrovali dalšími dvěma brankami a série tedy bude na libereckém ledě pokračovat i zítra.
OF3, úterý 28.2.2017
Liberec
5:1
Svijanská aréna
Třetiny: 0:0, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 24. Chrtek, 33. Chrtek (Šír, Piroutek), 34. Jeník (Hrabík), 45. Kunst (Jeník, Bednář), 57. Šíp (Charvát, Chrtek) - 42. Najsar (Havránek, Homola). Rozhodčí: Battěk - Marek, Klouček. Vyloučení: 7:5, navíc Raška (TRI) 10 minut osobní trest za naražení zezadu. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 45:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Hrstka - Bednář, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira - Šír, Šíp, Maťátko, Litera, Jeník, Hájek, Burda, Hrabík, Piroutek, Chrtek, Šafařovský, Bouřil
Ochman - S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Michálek, Homola - Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Také do třetího utkání vstoupili Tygři aktivně, úvodní velká šance ale patřila Ocelářům. V početní výhodě vyslal velmi tvrdou ránu z pravé strany Dominik Molin, liberecký gólman ale předvedl povedený zákrok lapačkou a puk ukryl. Krátce nato se v dobré příležitosti ocitl Jan Jeník. Po přihrávce zpoza branky byl ovšem domácí útočník příliš blízko Radka Ochmana a ten mu kotouč vypíchl z hole.

A radovat se nemohl ani Matěj Krejsa. Obránce se sedmičkou na dresu si sjel k třinecké kleci a pálil na bližší tyč, gólman Ocelářů ale puk za svá záda nepustil. V samém závěru této třetiny si ještě svěřenci trenéra Břetislava Kopřivy zahráli v pěti proti čtyřem, nabídnutou výhodu ale využít nedokázali a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Druhá část Třinci hrubě nevyšla. Tygři se v přesilovce vydali do přečíslení dva na nikoho a zakončující Ondřej Chrtek už byl v jednoduché pozici. V čase 32:28 byli hostující mladíci v ještě horší situaci. Tygři se znovu vydali do útoku a situaci tři na dva vyřešil úspěšně Ondřej Chrtek. Následně sice dostali Oceláři možnost snížit v početní výhodě, to se jim ale vůbec nepovedlo a navíc během ní inkasovali potřetí.

Brejk Kryštofa Hrabíka se ještě Ochmanovi podařilo zastavit, proti dorážce Jana Jeníka už byl ale bezmocný. Krátce před koncem druhé části mohli Oceláři snížit svou ztrátu, přečíslení tři na jednoho ale nedotáhli do úspěšného konce a před závěrečnou třetinou byli v těžké situaci.

Jen pár desítek vteřin po příchodu ze šaten se třinečtí mladíci první trefy dočkali. Nepříjemnou střelu Marka Havránka v početní výhodě vyrazil Jakub Hrstka jen před sebe a po dorážce Reného Najsara musel tahat puk ze své sítě. Vzápětí ovšem inkasoval také Radek Ochman, jenž nestačil zasáhnout proti střele Vratislava Kunsta.

Vzápětí to mohlo být už o čtyři góly, když se až před branku protáhl Ondřej Chrtek, třinecký brankář mu ale radost z hattricku sebral. V třiapadesáté minutě se tvrdou ránou z kruhu prezentoval Kamil Klocek, tento pokus ale zablokoval jeden z bránících hráčů Liberce. Krátce nato zastavil hostující gólman výborným zákrokem brejk Miroslava Litery, o chvíli později ale přece jen inkasoval, když jej překonal Patrik Šíp. První mečbol tedy svěřenci trenéra Břetislava Kopřivy proměnit nedokázali a série bude pokračovat i zítra.