První mečbol servírujeme ve středu! Povede se Ocelářům urvat postup?

25.03.2014 · Daniel Ježek
Ve středu se ve Werk aréně odehraje páté pokračování čtvrtfinále. Třinečtí Oceláři půjdou do zápasu s vedením 3:1 na zápasy, v případě výhry nad Pardubicemi mohou slavit postup do semifinále. Podaří se Slezanům ukončit tuto sérii? Utkání startuje od středečních 18:20, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Sponzorem středečního pátého čtvrtfinále je společnost Rovakotan, s.r.o.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubice odjížděly k domácím zápasům v dobré náladě. Východočeši dokázali ve Werk aréně uzmout jedno vítězství, domácí odvety se jim ale vůbec nepovedly. Pernikáři prohráli v obou duelech, o vítězi vždy rozhodla jediná branka (v sobotu v prodloužení, v neděli půl minuty před koncem).

"Domácí prohra 0:1 je pro nás těžkou ránou. Průběh hodně připomínal včerejší utkání. My jsme se herně zvedli ve třetí třetině, pak se to zase vyrovnalo. Bylo to znovu jen o jednom gólu, což se nakonec v poslední minutě potvrdilo. Udělali jsme obrovskou chybu, Třinec byl díky ní šťastnější," komentoval asistent trenéra Miloš Říha.

Pardubice budou v následujícím duelu odvracet třinecký mečbol a konec sezóny. “Nejdřív musíme pořádně zregenerovat, pak se poradit o celém našem systému hry. Ve středu tam musíme nechat vše, může to být náš poslední zápas. To si ale vůbec nechceme připustit, chceme vrátit sérii do Pardubic,“ řekl pro klubový web brankář Július Hudáček.

Martin Růžička je katem pardubického týmu. V obou zápasech v ČEZ aréně dokázal osmadvacetiletý forward vstřelit rozhodující branku a to takovým způsobem, který může zanechat stopy na pardubické psychice. Sobotní zápas rozhodl v prodloužení, v neděli se pak trefil 26 vteřin před koncem šedesáté minuty.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se z Pardubic vrátili ve velmi dobré náladě. Tým kolem kapitána Radka Bonka dokázal na východě Čech zvítězit v obou zápasech a udělat tak velký krok k postupu do semifinále. Oba duely rozhodl Martin Růžička, nejprve v prodloužení, pak půl minuty před koncem.

"Byl to podobný zápas jako včera, který znovu musela rozhodnout jediná chyba. Šance se střídaly na obou stranách. V některých částech utkání jsme byli pod velkým tlakem. Vítězství jsme vyloženě vybojovali, při jediném gólu jsme měli velké štěstí," řekl asistent trenéra Václav Varaďa po čtvrtém zápase série.

Od pátého zápasu také lze očekávat urputnou bitvu o každý kousek ledu. Oceláři se v případě úspěchu mohou těšit na semifinále, Pardubice budou usilovat o oddálení konce sezóny. "Všechny dosavadní zápasy ukázaly, že to bude bitva se vším všudy. Rozhodovat bude každá maličkost. Stejný průběh jako dnes proto očekávám i ve středu na domácím ledě. Budeme chtít to ukončit, ale nečeká nás snadný úkol. Pardubice se určitě poperou o prodloužení sezony, ale my si věříme!" burcuje před pátým duelem Lukáš Zíb.

Oceláři se ve čtvrtfinále mohou opřít o famózní výkony brankáře Šimona Hrubce. Rodák z Vimperku si v sérii zatím drží úctyhodné procento úspěšnosti zásahů (94,34 %). "Šimon podal v obou zápasech skvělý výkon. Je opravdu perfektní, když se můžete na gólmana za všech okolností spolehnout," chválil Lukáš Zíb třineckou jedničku.

Dosavadní zápasy série

Třinecké a pardubické zápasy série se nesly ve zcela rozdílném duchu. Zatímco v prvních dvou duelech ve Werk aréně byli diváci svědky útočně laděného hokeje, v Pardubicích oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany a branek v zápase bylo minimum. Po úvodní výhře Pardubic 4:0 se Oceláři dostali do herní pohody a v dalších třech zápasech dokázali svého soka předčit. Nejprve doma 5:1, pak i v obou venkovních zápasech (2:1 pp a 1:0). Hráči s dráčkem na prsou si vybudovali vedení 3:1 na zápasy a ve středečním pátém duelu budou chtít ukončit celou sérii a postoupit do semifinále.

18. března: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. T. Zohorna (Sýkora), 25. Cetkovský (Kolář, T. Zohorna), 39. T. Nosek (Tybor), 54. Sýkora (Cetkovský).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 55. navíc Krejčí, Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Peterek, Hrňa.

Sestava Pardubic v prvním zápase: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp.

Branky a nahrávky: 24. Linhart (Bonk, Martin Růžička), 30. Polanský (Adamský, Orsava), 37. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 59. V. Polák (Krejčí, Bonk), 60. Rufer (Martin Růžička, D. Nosek) - 58. P. Sýkora (Semorád).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 52. navíc Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Peterek.

Sestava Pardubic ve druhém zápase: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp.

22. března: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 46. Nosek (Benák, Radil) – 55. Zíb (Bonk, Polák), 67. Růžička (Bonk, Zíb).

Sestava Pardubic ve třetím zápase: Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, T. Nosek, Tybor – Kolář, Semorád, Endál – Půhoný, Moučka, Somík.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hrubec – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – Květoň, Rákos, Rufer – Kindl, Peterek, Hrňa.

23. Března: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 60. Růžička (Adamský, Polanký).

Sestava Pardubic ve čtvrtém zápase: Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Korím – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Nahodil, Somík – Půhoný, Semorád, Endál.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hrubec – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, Roupec, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Květoň, Bonk, Polák – Rákos, Kindl, Rufer – Peterek, Hrňa.

Pardubice v obou zápasech mohutně podporovali domácí fanoušci, kteří se na zápasy čtvrtfinále dostavili v hojném počtu (9 052 v sobotu, 10 071 v neděli). Východočeši ale příliš radosti svým fandům nepřinesli, vždy slavil kotel hostujících příznivců.

Vzájemné zápasy v základní části

13. října: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart).

29. listopadu: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0/1:0)
Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) – 14. Polanský.

12. ledna: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Orsava (Bonk, Hrabal), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (Polák, Bonk) – 5. Zohorna (Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga).

4. března: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Vašíček, 14. Kolář (Zohorna), 21. Radil (Vašíček, Nosek), 27. Zohorna (Sýkora), 27. Tybor (TS), 38. Kolář, 60. Ďaloga (Nosek) – 17. Růžička (Nosek, Bonk), 29. Polák (Polanský), 43. Růžička (Krejčí), 47. Růžička (Polanský, Adamský), 51. Polák (Růžička, Bonk).