První čtvrtina finišuje, Oceláři ji zakončí v Olomouci!

22.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga pátečním kolem uzavře svou první čtvrtinu, Oceláře čeká výjezd do Olomouce. V pátečních 18 hodin se svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi představí na ledě olomouckého stadionu, budou se po závěrečném hvizdu radovat právě hráči s dráčkem na hrudi?

HC Olomouc

Mora se v loňské sezóně po sedmnácti letech opět představila mezi českou hokejovou elitou. Hanáci nakonec zakončili základní část na třinácté příčce, o setrvání v nejvyšší soutěži museli bojovat v baráži. To se Olomouci povedlo, také letošní sezóny proto je v hanácké metropoli extraligová.

Před sezónou z olomoucké kabiny odešla čtveřice hráčů. Dva z nich ukončili svou kariéru, jmenovitě Pavel Patera a Jiří Trvaj. Martin Cibák odešel do Zlína, Richard Diviš zase do Jihlavy. Do Olomouce naopak zamířilo sedm hráčů. Brankář Konrád, obránce Valenta a útočníci Zeman, Kafka, Török, Mikúš a Eberle.

Mora s lehce obměněným kádrem začala letošní sezónu velmi slušně. Po úvodních dvou porážkách přišla série sedmi výher a postup tabulkou k horním příčkám. Poslední dva duely se ale svěřencům trenérů Zdeňka Venery a Jana Tomajka příliš nepovedly. Olomoučtí dvakrát prohráli, pokaždé ale brali bod. Naposledy nestačili na litvínovského mistra.

“Měli jsme dobrý začátek, dobře jsme bruslili a měli i náznaky šancí. Ve druhé polovině třetiny Litvínov ale převzal iniciativu. Získaný bod je pro nás nakonec super. Kdybychom získali víc a vyhráli, bylo by to asi nespravedlivé,“ komentoval Jan Tomajko prohru v Litvínově.

Poslední zápas Olomouce:
18. října: HC Verva Litvínov – HC Olomouc 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Hübl (Jánský, Chaloupka), 45. Jánský (Hübl), roz. náj. Lukeš – 40. Vodný (Vyrůbalík, Skrbek), 55. Buc (Vyrůbalík).

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík (C), Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Jergl, Herman, Holec.

Branislav Konrád přišel před sezónou do Olomouce a po dvanácti kolech vévodí brankářským statistikám! Konrád má nejlepší průměr obdržených branek na zápas (1,46) a druhou nejlepší úspěšnost zákroků (94,07%) FOTO: Karolina Matinková (www.hc-olomouc.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si v posledních dvou kolech spravili chuť a dvakrát zvítězili. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi nejprve doma rozebrali v té době vedoucí Plzeň, v nedělním klání s Mladou Boleslaví se ale dost natrápili. Jiří Polanský třináct vteřin před koncem poslal duel do nájezdů, v nich Vladimír Dravecký vystřelil Slezanům bonusový bod. Hráči s dráčkem na hrudi se v tabulce posunuli na osmou příčku.

”Máme odehráno téměř celou první čtvrtinu a s klidným svědomím mohu říct, že Boleslav byla jedním ze tří nejlepších soupeřů, které jsme zatím potkali. První třetina nám opravu parádně vyšla, vedli jsme 2:0, v kabině jsme si řekli, že tak chceme hrát i nadále, ale nastal nepochopitelný zlom. Můžeme být vděční za tyhle body, stálo při nás štěstí, protože jsme hráli špatně,” řekl Polanský po duelu s Mladou Boleslaví.

Dobrou zprávou pro třinecké trenéry je vyprazdňující se marodka. Ve středu do druholigového zápasu mezi Valašským Meziříčím a Frýdkem-Místkem zasáhl Martin Adamský, který si připsal tři kanadské body. Adamský je připraven naskočit. S týmem již také trénuje brankář Peter Hamerlík, který je připraven nastoupit. U Ocelářů nadále zůstává dvojice frýdeckých útočníků Radek Meidl – Marek Růžička.

Mimo hru tak zůstávají pouze dva hráči. Jmenovitě jde o obránce Lukáše Galvase a útočníka Kamila Krepse. Vedení Ocelářů navíc do svých řad přilákalo dvojnásobného vítěze Stanley Cupu, slovenského útočníka Tomáše Kopeckého. Kopecký se k týmu připojí v pondělí.

Poslední zápas Třince:
18. října: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:3 sn (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Meidl (Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), 65. Dravecký – 26. Holub (Urban), 34. Výborný (Stříteský, Urban), 49. Pacovský (Urban, Holub).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, M. Doudera, Klesla, Roth, L. Doudera, Nosek, Hrabal – Dravecký, Polanský, Irgl – Svačina, Plíhal, Klepiš – Orsava, Rákos, Hrňa – Meidl, Růžička, Káňa.

Martin Adamský se již zotavil ze svého zranění a je připraven hrát. Rychlonohý forward má za sebou středeční duel ve druhé lize, Valašskému Meziříčí vstřelil dvě branky a jednu připravil. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v letní přípravě. Pro oba týmy to byl druhý přípravný duel před letošní sezónou, vítězně z něj vyšli Olomoučtí. Mora zavítala do třinecké WERK ARENY a domů odjížděla s výhrou 2:0. Vzájemná bilance z minulé sezóny však hovoří jasně pro Slezany. Oceláři zvítězili ve třech kláních, jednou, po prodloužení, zvítězila Olomouc.

4. sprna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 32. Pekr (Eberle), 59. Jergl (Ondrušek).

O zápase

Hrací den: 13. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 23. října 2015, 18:00
Místo utkání: Zimní stadion Olomouc