První čtvrtfinálová odveta pokračuje dnes od 18:10

06.03.2011 · Tomáš Vacho
Oceláři dnes znovu nastoupí proti litvínovské Benzině. Ačkoliv se včerejší duel Třineckým náramně povedl, nenechávají se ukolébat a do odvety míří s pokorou. Utkání pravděpodobně vysílá od 18:10 program ČT4 sport.

Včerejší duel

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 6:0
Ocelářům se povedl úvod utkání, kdy v prvním dějství nasázeli soupeři tři branky. Definitivní zlom utkání nastal ve druhé třetině, kdy Třinec soupeři udělil těžký direkt – podařilo se mu vsítit dvě branky ve vlastním oslabení. Na to hosté nenašli žádnou odpověď, na konci utkání museli sklopit hlavy před šestibrankovým nášupem.

Branky a nahrávky: 6. Polák (Lojek), 12. Bonk (Seman, Růžička), 18. Peterek (Kohn), 26. Květoň (Polák), 27. Růžička (Varaďa), 45. Hudec (Kohn, Zagrapan).

Břetislav Kopřiva: nepodléháme uspokojení

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Třinec si po veleúspěšném vstupu do vyřazovacích bojů může takzvaně „pískat“, je tomu přesně naopak. „První utkání se mužstva tak nějak hledají, my jsme také čekali, co bude, protože jsme dlouho nehráli. Díky tomu, že se nám podařilo dát ty góly, tak se mužstvo uklidnilo. Ale soupeř se určitě poučí, ten zápas si určitě důkladně rozeberou,“ zůstává Kopřiva nohama na zemi. V dnešním repete tak budou trenéři od svých svěřenců vyžadovat totéž. „Dnes čekáme úplně jiné utkání, musíme zodpovědně začít od začátku, vůbec ne s pocitem z prvního vítězství,“ počítá polovička trenérského dua.

Martin Volke: začíná se zase od nuly

Z tábora našeho soupeře nebyl po včerejším utkání slyšet žádný smutek. O víru v nápravu reputace se rozpovídal Martin Volke. „Prohráli jsme zápas – je jedno, jestli by to bylo 2:1 nebo 6:0,“ nesklápí hlavu. Sebevědomý a pro Třinecké nepříjemný soupeř si je vědom, že již dnes může být lépe. „Dnes se začíná zase od nuly a k postupu je nutno vyhrát čtyři zápasy. Včerejšek házím za hlavu a dnes se začíná znovu“, burcuje. Severočeši mají oproti sérii s Plzní nevýhodu v tom, že nezahajují na vlastním ledě. „Třinec je asi malinko kvalitnější než Plzeň, ale věřím, že s ním dokážeme hrát lepší zápasy i na ledě vyprodané Werk Arény,“ věří v lepší zítřky.

A co dnes?

Dokáže Třinec navázat na skvěle zvládnuté první utkání? Jsme připraveni našim Ocelářům vytvořit minimálně stejně bouřlivou atmosféru, jako včera? Vyprodáme Werk Arénu i potřetí v sezóně? Na tyto i mnohé další otázky dostanete odpověď, dostavíte-li se na první odvetu čtvrtfinále Třinec – Litvínov, která začína dnes v 18:10.
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno