Proti Vsetínu dotahovali dorostenci marně

22.09.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Muchy nezačali na Lapači dobře a v polovině zápasu prohrávali již 1:4. Ve zbývajícím čase se sice mladým Ocelářům podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání už jim ale nezbyl čas.
4.kolo, sobota 22.9.2018
Vsetín
4:3
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 2:0, 2:2, 0:1 - N 1:0  Branky a nahrávky: 9. Babeliak (Turek), 12. Půček, 31. Babeliak (Bednařík), 33. Kočí (Dědek, Jurek), 65. Babeliak – 26. Hykl (Przybyla), 37. Procházka, 53. Buják (Andrle). Rozhodčí: Vaněk - Kociňák, Novák. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:2, 4:3.
Vilém – Machů, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová
Halouzka (33. Klimek) – Mošnička, Andrle, Chovaniak, Buják, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Wawrzkiewicz, Kriščák, Samuhel, Ramik, Procházka, Hykl

Valaši začali aktivně a po celou první třetinu byli lepší než jejich soupeř. Netrvalo dlouho a Vsetínští sklízeli ovoce. Boris Babeliak čekal v mezikruží na přihrávku Adama Turka a z první ji poslal pod lapačku brankáře Halouzky. Domácí pokračovali ve své hře, ale museli si dávat pozor na nebezpečné protiútoky. Ty povětšinou hasil až brankář Vilém a jinak tomu nebylo ani v případě, kdy proti němu vyjel Adam Procházka. A stejný třinecký útočník otestoval Viléma i po brance Jana Půčka. Ten navyšoval vsetínský náskok bekhendovou trefou do horního rohu.

Třinečtí si jistě měli o přestávce co říci a jejich odhodlání ve druhé třetině bylo znát. Na rozdíl jedné branky snížil v šestadvacáté minutě Jakub Hykl, který z mezikruží zametl kotouč k pravé tyčce. Odpovědět mohl Jurek, svůj brejk však neproměnil. S odpovědí to tedy vzal na sebe Boris Babeliak, který všem unikl po levém křídle a poslal puk mezi Halouzkovy betony. Netrvalo dlouho a Halouzka musel lovit kotouč ze své sítě počtvrté.

A naposledy. Po skvělé spolupráci se totiž Václav Kočí trefil bekhendem pod horní tyčku a Matěje Halouzku nahradil v bráně Jakub Klimek. Oceláři začali pomalu přebírat iniciativu, která skončila gólem Adama Procházky. Třinečtí hráči se natlačili do brankoviště a zasypali Viléma hned několika střelami a dorážkami. Vystřídali, ale další pětka ve stejné hře pokračovala. A vyplatilo se.

Snížení vsetínského náskoku na jednobrankový se Třinci do konce druhé třetiny nepovedlo a těžké to měl také na začátku té třetí, když úvodní dvě minuty odehrál ve čtyřech proti pěti. Jednalo se o vůbec první vyloučení v zápase, který tak byl po této stránce bezproblémový. Hra byla vyrovnaná a Jurek mohl svůj tým uklidnit, když se před ním ve druhé vsetínské přesilovce objevila odkrytá brána.

Třinec věděl, že musí srovnat. Nejlépe velmi rychle. Vytvořil nepřehlednou situaci před brankou soupeře, Vilém však zachoval chladnou hlavu a se všemi nebezpečnými šancemi si poradil. A možná proto se Patrik Buják v třiapadesáté minutě divil, když za záda domácího brankáře propadlo jeho nahození od modré čáry. Hosté dřeli a hnali se za vyrovnáním, což mělo na svědomí i únik Urbana po levém křídle nebo přečíslení, ve kterém jeli sami na brankáře hned dva vsetínští hráči. Z žádné akce už ale branka nepadla a z výhry se radovali Vsetínští. A to z výhry čtyřbodové, protože v nadstavbě zkompletovat hattrick Boris Babeliak.