Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Proti Švédům jsme hráli úžasně, chválí Hrubec

08.02.2019 · Martin Stebel, Matěj Vybíral
Podává stabilní výkonnost v Tipsport extralize, proto zcela zaslouženě získal pozvánku na reprezentační Beijer Hockey Games ve švédském Stockholmu. ŠIMON HRUBEC ve čtvrtek večer absolvoval duel národního týmu proti domácím Tre Kronor. Gólman Ocelářů se prezentoval spolehlivým výkonem a inkasoval pouze dvakrát. V samotném úvodu během přesilovky soupeře a v závěru, kdy už bylo zřejmé, že svěřenci trenéra Miloše Říhy dovedou utkání do vítězného konce.

Pro psychickou rovnováhu gólmana asi není nejlepší, když prakticky z první pořádné střely na branku inkasuje...

Není to úplně ideální. Na druhou stranu táta do mě od nejmladšího věku vštěpoval, abych si nic nedělal z toho, pokud brzy inkasuji. Za svou kariéru jsem už pár takových zápasů prožil. Je to věc, kterou umím rychle hodit za hlavu. Pokud je člověk psychicky odolný, tak to zvládne. Pokud tak brzy dostanete gól, musíte se ještě víc soustředit na další střely. Klukům se pak povedlo vyrovnat, pak jsme dokonce vývoj otočili. Od té doby jsem se i já cítil v brance lépe.

První gól Švédů padl v přesilovce, ale další početní výhody soupeře jste díky velké obětavosti přežili bez ztráty...

Oslabení jsme odehráli velmi dobře, dařilo se nám vyhazovat puky, blokovaly se střely. Po prvním gólu Švédů jsem si v duchu říkal: "Tyjo, tak to bude zajímavý, když hned z první střely skórovali." Měl jsem trochu obavy, aby jim poté nenarostla křídla. Je skvělé, že nás tohle nepoložilo, ale naopak nás to nakoplo a hráli jsme úžasně.

Už předem trenéři avizovali, že v sobotu proti Finům bude chytat tvůj konkurent z Liberce Roman Will...

Možná jen fanoušci a novináři to berou tak, že jsme konkurenti (usmívá se). S Wildou jsme naopak dobří kamarádi. Zítra (v sobotu) mu budu přát co nejvíc štěstí. To stejné jsem cítil z něj, když jsem nastupoval do hry proti Švédům. Trávíme spolu čas na pokoji a mohu říct, že vzájemná sympatie a přejícnost jsou oboustranné.

Právě proti Liberci nastoupíte v dalším extraligovém utkání po reprezentační přestávce. Souboj dvou aktuálně nejlepších týmů bude docela pikantní, že?

Je fakt, že se s Libercem taháme o první a druhé místo, bude to dost klíčový zápas. Od toho se může odvinout, kdo nakonec možná vyhraje celou základní část. Do konce ovšem zbývá ještě dost zápasů, klopýtnout může jak Liberec, tak samozřejmě i my. Vůbec bych nepodceňoval například Plzeň, která se příchodem Honzy Kováře hodně zvedla a hraje neskutečně dobře. Společnost je nastavená tak, že sezona se bude stejně hodnotit až po play-off. Můžete vyhrát základní část nebo skončit na druhém místě, ale poté vypadnout ve čtvrtfinále a hodnotit sezonu špatně. 52 kol je ukazatelem aktuální formy konkrétního týmu. Tím rozhodně nechci říct, že by se základní část měla podceňovat. Play-off je ale zajímavější, je to náročnější na psychiku, zápasy jsou divácky atraktivnější a proto se na tuhle část sezony asi klade větší důraz.

Foto: Daniel Souček

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec