Proti Spartě ve speciálních dresech, přinesou tři body?

26.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Páteční podvečer nabídne třiadvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy. Oceláři na svém ledě přivítají pražskou Spartu, duel se ponese v duchu MOVEMBERu. Hráči s dráčkem na hrudi nastoupí ve speciální edici dresů, fanoušci, kteří dorazí s knírem, obdrží poukaz na pivo Radegast. Startujeme v 17:00.

Sponzorem pátečního utkání se Spartou je společnost Vítkovice Cylinders, a.s.

HC Sparta Praha

Pražská Sparta platí za jeden z nejsilnějších hokejových týmů u nás. Během letošní sezony prožívají sparťané stěhování z Holešovic do moderní O2 areny a v základní části se jim zatím docela daří. Vždyť svěřenci trenéra Jandače prohráli v základní hrací době jen dvakrát a drží úctyhodnou sérii dvanácti utkání v řadě, ve kterých bodovali. V posledních dvou kolech zvládli Pražané udolat extraligového lídra z Liberce a vysoké sebevědomí si jen utvrdili výhrou na horkém ledě Plzně.

“Dnešní utkání mělo nadprůměrnou úroveň. My jsme podali výborný výkon. Bylo tam z naší strany hodně obětavosti, nasazení a bruslení. Rozhodující bylo, že jsme vždy dokázali odpovědět gólem na vyrovnání domácích. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili,“ komentoval Zdeněk Moták poslední zápas.

”Ve třetí třetině se to rozjelo, padaly góly, byla tam vyloučení. Divákům se to muselo líbit. Dvě třetiny sice byly takové ospalejší, ale poté už se hrálo ve vysokém tempu,“ řekl Petr Kumstát, který v neděli sehrál osmistý duel v extralize.

Trenéři Josef Jandač a Zdeněk Moták se musejí obejít bez trojice hráčů. Zranění je obránce Jan Piskáček, v útočných řadách chybí Daniel Přibyl a Jiří Černoch.

Poslední zápas Sparty:
22. listopadu: HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 48. Lev (Kracík), 52. Lev (Jeřábek, Kracík) – 36. Kumstát (Eminger), 50. Čajkovský (Hlinka, Mikuš), 54. Netík (Polášek), 56. Hamilton (Cingel).

Sestava Sparty v posledním zápase: Lukáš – Barinka (A), Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Mikliš – Buchtele, Klimek, Netík (A) – Kumstát, Hlinka (C), Sabolič – Kudrna, Cingel, Hamilton – Forman, Pech, Procházka – Havel.

Jaroslav Hlinka také v letošní sezóně patří k tahounům pražského celku. Kapitán Sparty nastoupil do dvaceti klání a drží si průměr více než bodu na zápas. Aktuálně na svém kontě má osm branek a čtrnáct asistencí. FOTO: Jan Beneš (www.hcsparta.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se stále nemohou dostat na vítěznou vlnu. Slezané, po výhře nad Litvínovem, zavítali na led brněnské Komety, domů se ale vraceli bez bodů. Hráči s dráčkem na hrudi prohrávali po polovině duelu o tři branky, dvěma trefami Draveckého a Hrni ale dokázali pouze korigovat na konečných 2:3. Svěřenci trenérů Muchy a Malíka tak v tabulce zůstali na desáté příčce se ziskem 27 bodů.

”Chtěli jsme domácí nepustit na začátku do tlaku, což se nám povedlo. Poté jsme ale po chybách dostali dva góly z předbrankového prostoru, chyběl důraz. Závěr druhé třetiny jsme se dostali do náznaků šancí. Do poslední třetiny jsme nastoupili na tři lajny. Na dva rychlé góly jsme nenavázali a Kometa si vedení pohlídala,“ hodnotil René Mucha nedělní klání.

Dobrou zprávou pro trenérské duo může být návrat Lukáše Galvase do sestavy, zápas v Brně naopak nedohrál kapitán Rostislav Klesla. Pro zápas proti Spartě by měl být k dispozici Radoslav Tybor, který trénoval v lajně s Polanským a Adamským. „Sparta je v českém hokeji skvělá značka. Letos hrají dobře, jsou nahoře, ale určitě mají slabiny. Budeme mít poradu, kde si jejich hru rozebereme. Musíme se ale soustředit na vlastní výkon, tým je tady hrozně silný a každý je k poražení,“ řekl slovenský útočník.

Poslední zápas Třince:
22. listopadu: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Raška (Dočekal), 18. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 26. Kováčik (Němec) – 43. Dravecký (Linhart), 46. Hrňa (Nosek, Polanský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (Svoboda) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Galvas – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Adamský, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Christov.

Lukáš Galvas v nedělním klání v Brně naskočil do extraligového pelotonu po dlouhém zranění. Zkušený obránce na ledě strávil přes osmnáct minut a zapsal osm RI bodů. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemný zápas Ocelářů se Spartou proběhl v rámci jubilejního desátého kola extraligy. Velkou marodkou oslabený tým z Třince podal na ledě pražské Sparty statečný výkon, ale v brankové bohatém utkání podlehl 5:7. Dvě trefy hostů zaznamenal Vladimír Svačina s Jiřím Polanským, ve třetí části snížil Aron Chmielewski.

11. října 2015: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 7:5 (1:3, 4:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 6. Hlinka (Buchtele, Réway), 22. Piskáček (Hlinka, Buchtele), 24. Sabolič (Pech), 34. Réway, 37. Mikuš (Buchtele, Přibyl), 45. Hamilton (Réway), 60. Kumstát – 12. Polanský (Linhart, Irgl), 17. Svačina (Hrňa, Klesla), 18. Svačina (Polanský, Irgl), 31. Polanský (Foltýn), 55. Chmielewski (L. Doudera, Klepiš).

O zápase

Hrací den: 23. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 27. listopadu 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec