Proti Slavii dotahovali junioři marně

17.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - V zápase proti pražskému týmu nezačali třinečtí hráči ideálně a po úvodní části prohrávali o dva góly. V čase 23:30 sice snížil Timotej Marguš, Slavia ale po dalších trefách odskočila do tříbrankového vedení. Díky nedisciplinovanosti hostujícího týmu a zásazích Grzegorze Radzienciaka a Jana Poruby se poté Oceláři dostali na dostřel, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.
17.kolo, pátek 17.11.2017
Slavia Praha
3:5
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 1:1, 2:2  Branky a nahrávky: 24. Marguš (G. Radzienciak, Flok), 51. G. Radzienciak (Poruba), 53. Poruba (G. Radzienciak) – 10. Martínek (Heldák, Šteiner), 20. Šteiner (Heldák, Martínek), 33. Šergl (Heldák, Kohút), 47. Heldák (Šteiner, Martínek), 60. Heldák (Šteiner). Rozhodčí: Holaň – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin
Vecka – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Brož, Kohút, Matějka, Patočka, Šteiner, Heldák, Šilhan, Šergl, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek

První větší šanci si v pátečním utkání vytvořili domácí mladíci, Flok ale nakonec z přečíslení dva na jednoho Vecku příliš neohrozil. Na opačné straně vzápětí pálil Hejda. Rána hostujícího beka ovšem zamířila jen doprostřed branky, kde stál připravený Loubal. Také další příležitost patřila Slavii. Z těsné blízkosti branky dorážel Martínek, domácí brankář ale puk za svá záda nepustil.

V čase 09:46 už se ovšem hosté dočkali. Heldák před brankou přiťukl kotouč na hůl Viktora Martínka a pražský útočník jej usměrnil do odkryté části klece. Oceláři mohli srovnat ve vlastním oslabení. Po střele Floka slávistický gólman puk neudržel, cestu do sítě si ale kotouč nenašel. V závěru třetiny tedy mohli hosté odskočit do dvoubrankového vedení, když se z dorážky prosadil David Šteiner.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mladíci aktivně a záhy se dočkali snížení. Krátce před vypršením přesilové hry napřáhl na vrcholku levého kruhu Timotej Marguš a rána domácího obránce prosvištěla až za záda Vecky. V čase 32:07 si ovšem Slavia vzala svůj náskok zpět, když se v signalizované výhodě prosadil dorážející Jan Šergl. V závěru druhé části si třinečtí mladíci vytvořili velký tlak, poslat kotouč do sítě se jim ale nepovedlo a do kabin tedy odcházeli spokojeněji hosté.

V sedmačtyřicáté minutě už Slavia vedla o tři trefy, když se z přečíslení dva na jednoho trefil Denis Heldák. Jen o chvíli později mohl vedení pražského týmu zvýraznit Brož, na Loubala si ovšem útočník se čtyřkou na dresu nepřišel. Když pak během necelé půlminuty faulovali Šteiner s Heldákem, dostali Oceláři k dispozici dlouhou početní výhodu pět na tři.

A svěřenci trenéra Wojnara trestali. Po přihrávce Poruby vypálil od modré čáry Grzegorz Radzienciak a ránu domácího beka zastavovala až síť za zády Vecky. Slávisté se nepoučili, vzápětí nabídli domácímu týmu další dvojnásobnou přesilovou hru a Oceláři nabídnutou šancí nepohrdli.

Radzienciak tentokrát našel Jana Porubu a třinecký hráč z levé strany dostal kotouč za záda slávistického gólmana. Rázem to tedy bylo jen o gól a v sedmapadesáté minutě už nemuselo platit ani toto tvrzení. Hrachovský ovšem v přečíslení čtyři na dva zamířil pouze do lapačky připraveného Vecky. V závěru utkání tedy sáhli třinečtí trenéři po hře bez brankáře, puk do prázdné klece dopravil Denis Heldák a definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují do Prahy.