Proti Plzni junioři na body nedosáhli

15.09.2021 · Redakce
Středeční utkání proti Plzni, které spadá pod zápasy hrané ve třetím kole extraligy juniorů, Ocelářům nevyšlo podle jejich představ. I přesto, že třinečtí junioři srovnali s domácími krok ve druhé třetině po brankách Kozlíka a Pětníka, tak ve třetí periodě Plzeň vstřelila dva góly, jež stanovily také konečné skóre na 4:2.
3.kolo, středa 15.9.2021
Plzeň
4:2
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 0:0, 2:2, 2:0  Branky a nahrávky: 25. Adamec (Hamšík, Dvořák), 28. Ženíšek (Soukup, Dvořák), 52. Slanina (Kopic), 53. Slanina (Kopic) – 33. Kozlík (Jobánek, Moškoř), 36. Pětník (Marcinko, Matěj). Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 61:18. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
HC Škoda Plzeň: Němeček – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner – Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa
HC Oceláři Třinec: Klimek – Žabka, Chovaniak, Kareš, P. Buják, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Pětník, Geidl, Przybyla, Matěj, Hlávka, Kozlík, Jobánek, Procházka

V úvodních minutách střetnutí se oba soupeři oťukávali, větší rozruch proto přišel až v sedmé minutě, kdy fauloval třinecký Geidl. Indiáni měli k dispozici výhodu pěti proti čtyřem, s touto situací ale nenaložili dobře a Oceláři se dokázali ubránit. V jedenácté minutě pak svou první početní výhodu zahrávali Oceláři, ani Slezanům se ale v přesilovce nevedlo. Ve čtrnácté minutě se pohlednou akcí prezentovali domácí Slanina se Soukupem, třinecký Klimek ale byl stoprocentní. Podobně neúspěšně pak na druhé straně své štěstí zkoušel Marcinko. V závěrečné minutě byl pak tentýž hráč vyloučen, Plzeň ale nevyužila ani tuto příležitost.

Čtyři minuty po začátku druhého dějství šla Škoda opět do přesilovky, tentokráte již s úspěšným koncem. Po přihrávkách Dvořáka a Hamšíka se prosadil Václav Adamec. Za další tři minuty pak domácí přidali druhou trefu, vyraženou střelu Adama Dvořáka do sítě doklepl Adam Ženíšek.

Oceláři na plzeňské vedení reagovali ve druhé polovině periody. V třiatřicáté minutě nejprve faul Dvořáka přesnou střelou potrestal Matěj Kozlík. V následujících minutách pak byli vyloučeni hostující Przybyla a domácí Slanina, přesně v okamžiku návratu prvního jmenovaného na ledovou plochu pak skóre srovnal Richard Pětník.

Do závěrečné dvacetiminutovky se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ten mohl nejprve změnit Vajner, o dvě minuty později pak Marcel, ani jeden z hokejistů ale svou šanci neproměnil. Ve dvaapadesáté minutě se už domácí radovali. Kopic našel rozjetého Jana Slaninu, který nezaváhal. Domácí následně navýšili své vedení, když třineckého brankáře překonal opět Jan Slanina. Na časomíře svítil čas 52:54. Oceláři mohli ještě zabojovat o snížení v další přesilové hře v pětapadesáté minutě, bohužel se jim na rozdíl jediné trefy skóre posunout nepodařilo, a tak z Plzně odjíždějí s prázdnou.