Proti Pardubicím hraji rád, tvrdí Jiří Polanský

06.03.2010 · Martin Stebel
Základní část letošního ročníku 02 extraligy je od pátečního večera minulostí. Pro Oceláře byla derniéra herně i výsledkově neúspěšná. Na pardubickém kluzišti výrazně podlehli 1:6 a se stejným rivalem se utkají i ve čtvrtfinále play-off. Nejlepším hráčem hostujícího celku byl vyhlášen Jiří Polanský.

Jirko, jak zní tvé hodnocení zápasu v Pardubicích? V čem spatřuješ důvody herního trápení?

Jako útočník se musím pozastavit u neproměněných šancí. Tady nás výrazně tlačí bota. Na jeden či dva góly většinou nelze venku vyhrát. V poslední době je střelecká nemohoucnost naše hlavní bolest.

Po závěrečném klaksonu jsi byl zvolen nejlepším hráčem Třince. Měl jsi tedy osobně docela dobrý pocit ze své hry?

Snad každý hráč má své oblíbené a neoblíbené soupeře a mně se proti Pardubicím většinou hraje velmi dobře. Mám rád pardubický stadion a vyhovuje mi tamní prostředí. Mám docela radost, že právě proti nim nastoupíme v play-off. Nejen kvůli sobě, ale je to soupeř, který hraje atraktivní hokej nahoru-dolů. To by nám mohlo vyhovovat.

Jiří Polanský

Do poslední chvíle nebylo zřejmé, kdo bude vaším rivalem pro vyřazovací boje. Měli jste během přestávek informace o vývoji na ostatních stadionech?

Mohu mluvit jen za sebe, nevím co ostatní kluci. Já tohle neřešil a nezjišťoval výsledky jiných zápasů. Pokud chceme jít v play-off dál, je třeba porazit kohokoliv.

Mezi nejlepší osmičkou tedy budete soupeřit s Východočechy. Jaká taktika by mohla v této sérii vést k úspěchu?

Především bychom měli najít recept na Dominika Haška. Ten nám dělá problémy. Měli bychom se snažit nějak ho rozhodit, vyvést z plné koncentrace, clonit a dorážet. Pardubice jsou hodně šikovné v útočné fázi, proto musíme důsledně bránit střední pásmo a zkomplikovat jim rozehrávku. Mají tam Petra Sýkoru a další velmi nebezpečné útočníky jako Starý, Koukal, Kolář. Nějaké góly určitě dají, ale pokud zvedneme naší produktivitu, tak věřím, že budeme rovnocenným soupeřem. Klíčové budou opět přesilovky. Minule jsme v Pardubicích vyhráli 5:4 a tehdy jsme nějaké góly dali v početních výhodách. Tady se může lámat chleba.

Otázka z poněkud jiného soudku. Mnoho fanoušků zajímá, jestli i v dalších sezónách budeš oblékat dres Ocelářů. V jaké fázi je tvoje jednání s klubem ohledně nové smlouvy?

Proběhly už jednání o mém dalším angažmá. Jak s panem Markem, tak i s dalšími lidmi z vedení. Řekli jsme si, že obě strany mají zájem prodloužit spolupráci. Cítím se jako Třinečák, vyrostl jsem tady a nechci jít někam jinam. Jde tedy jen o to, najít společný postoj. Teď už jen řešíme délku smlouvy a další detaily.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno