Pro tým udělám maximum, říká rekordman Růžička

29.01.2021 · Daniel Ježek
191. Přesně tolik branek vsítil útočník Martin Růžička za Oceláře v základní části. Číslo je to opravdu magické, neboť se z obávaného snajpra stal nejlepší střelec v historii třineckého hokeje. Růžička tak překonal Richarda Krále.

Co rozhodlo dnešní zápas s Brnem?

Bylo to víc věcí. Výborně nás podržel Kouba, nám se povedlo přestát několik soupeřových přesilovek. Kometa je v početních výhodách velice silná, hned v první dali branku. Tohle nám hodně pomohlo. Navíc to byl skvělý týmový výkon. Dali jsme góly v momentech, kdy jsme to potřebovali. Povedlo se nám otočit zápas ze stavu 0:1 hned v první třetině, pak se nám hrálo lépe. Duel jsme kontrolovali.

Překonal jsi další klubový milník, v základní části jsi dal více branek, než Richard Král. Jaký to je pocit?

Mám z toho velkou radost. Richard Král je pořád ikonou třineckého hokeje. Samozřejmě mě to těší, nebudu říkat, že ne. Je za tím spoustu dřiny, překonat takovou osobnost, za to jsem opravdu rád. Popravdě jsem ale nevěděl, že jsem dosáhl na takovou metu. Když mi Havran na střídačce dával kotouč, tak jsem ho ptal že co vlastně dělá. Jsem opravdu rád, je to skvělý milník na překonání. Asi to docením až časem, ale velký dík patří všem spoluhráčům, které jsem v Třinci měl. Všichni byli špičkoví, díky nim jsem tohle dokázal.

Aktuálně 191 branek v základní části, máš nějaký cíl kam až to chceš dotáhnout?

Takové ambice vůbec nemám. Já se snažím v každém zápase pracovat na maximum pro tým. Ať už to jsou branky, nebo cokoliv jiného. Osobní ambice opravdu nemám.

Výborný byl Jakub Štěpánek, vypadá to, že se vrací do své provozní teploty.

Kouba byl v posledních zápasech naším nejlepším hráčem. Na každého hráče v sezoně přijde nějaké slabší období, on ale je skvělý gólman. A dneska to předvedl. Já už v kabině říkal, že jsem si kolikrát myslel, že to bude gól, on ale vytáhl skvělý zákrok. Přeji mu, aby takhle chytal i v dalších zápasech.

Vypadá to, že je výsledková krize zažehnána.

Musím říct, že to takhle cítím. V posledních pár zápasech se to otočilo na naši stranu. Na každý tým přijde nějaká krize, ta naše trvala déle, než jsme čekali. Nebylo jednoduché se z toho dostat, já doufám, že to už je za námi. Jsme na vítězné vlně, snad v tom budeme pokračovat.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary