Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Příprava v Třinci je špičková, hodnotí navrátilec Dóczy

06.06.2010 · Adam Sušovský
Tři roky sbíral zkušenosti v zámořských soutěžích a tři roky trvalo, než se vrátí domů. Milan Dóczy v létě ukončil působení v kanadském Owen Sound, aby vystužil obranné řady třineckých Ocelářů.

Milane, po třech letech strávených v zámoří ses rozhodl pro návrat domů. Co tě k tomu vedlo?
Chci se pokaždé posunout v kariéře o kousíček nahoru. A myslím si, že v kanadské juniorce to už nepůjde. Chci se posunout nahoru a extraliga mi tohle umožní.

V Česku se hodně mluví o odchodech mladých hráčů, jestli to je nebo není dobré. Jak toto hodně diskutované téma vnímáš ty?
Já to z mého hlediska hodnotím jako poměrně dobrý krok. Hlavně teda v životě, tam se mi otevřely hodně oči. Naučil jsem se dobře anglicky a spoustu věcí jsem odkoukal.

Takže nějaké velké zklamání, že nevyšlo NHL, není?
Po tom prvním roce, kdy jsem nebyl draftovaný tam nějaké zklamání bylo. Ale rychle jsem zapomněl, přes to se člověk musí dostat a snažit se bojovat dál.

Rozhodl ses tedy pro Třinec. Trvala jednání s klubem dlouho?
Tak v podstatě jsem věděl, že bych se chtěl vrátit. Přišla nabídka z Třince. Byl jsem za ní rád a dá se říct, že jsem po ní skočil.

Hráčům, kteří se vracejí ze zámoří někdy dlouho trvá, než navyknou na evropský styl hokeje. Nebojíš se tedy přechodu na širší kluziště?
S trenérama to budeme muset probrat. Rozdíly tam totiž určitě nějaké jsou. Ne, že bych se toho přímo bál. Věřím, že to zvládnu, ale myslím, že to nebude tak jednoduché.

Přestože jsi v Třinci už působil, znají tě jen skalní fanoušci, kteří chodili pravidelně i na zápasy mládeže. Můžeš fanouškům představit tvé přednosti či slabiny, na kterých ještě musíš zapracovat?
Já bych dopředu raději nic neříkal. Pak by mohlo být v sezóně všechno jinak a diváci by pak mohli být třeba zklamaní. Takže je nechám překvapit...

Příprava v Třinci běží pod taktovkou kondičních trenérů. Už ses s tímhle tréninkem někdy setkal, respektive jak funguje letní příprava v Kanadě? Jsou nějaké rozdíly oproti té české?
Já jsem za ty léta jezdíval trénovat vždy do Třince, takže ty trenéry znám. Myslím si, že příprava v Třinci je špičková. Rozdíl v těch přípravách tak velký není. Akorát v Kanadě se neběhá tolik do vytrvalosti, ale spíše se soustředí na posilovnu. Nicméně my to teď v Třinci máme stejné.

Stanovil sis do nové sezóny nějaké výkonnostní cíle?
Hlavně bych se chtěl prosadit do kádru. Hrát tady v áčku v základní sestavě a co přijde časem, to se uvidí...