Příprava pokračuje zápasem s Olomoucí

03.08.2015 · Daniel Ježek
Oceláře čeká druhý přípravný duel, tentokráte změří své síly s extraligovou Olomoucí. Hanáci jsou tradičním soupeřem Slezanů v přípravě, letošní měření sil proběhne ve WERK ARENĚ. Duel startuje v úterních 18 hodin.

HC Olomouc

Moře se povedlo po patnácti letech probojovat zpět mezi hokejovou elitu, loňský ročník byl pro Hanáky premiérovým po úspěšně zvládnuté baráži. Kohouti měli sezónu dobře rozjetou, pak je ale postihla herní krize a propad na předposlední příčku. Olomoučtí proto museli svou extraligovou příslušnost hájit v baráži, tu však s přehledem ovládli a zajistili si pokračování v nejvyšší soutěži.

Kádr Mory doznal po loňské sezóně několika změn. Tou první byla změna trenéra, Petra Fialu ve funkci nahradil Zdeněk Venera. Hráčů z Olomouce odešlo hned devět. Pavel Patera s Jiřím Trvajem oznámili konec kariéry, z dalších odchodů můžeme jmenovat Tomáše Rachůnka s Rostislavem Maroszem (oba KVA), Martina Cibáka (Zlín) či Richarda Diviše (Jihlava). V hanácké metropoli nepokračují také Ondřej Švaňhal, Radek Dlouhý a Ivan Majeský.

Na druhou stranu ani kolonka příchodů není nikterak skromná. Nalezneme v ní brankáře Branislava Konráda, který v sezóně 2013/2014 odchytal za Oceláře 3 zápasy. Dále pak obránce Tomáš Valenta ze Zlína, či útočníci Tomáš Török (Martin), Petr Kafka (Bánská Bystrica), Tomáš Mikúš (Hokki), Jan Eberle (Kladno) a dvojice forwardů ze zámoří Robin Soudek a Adam Zeman.

Poslední zápas Olomouce

28. července: HC Olomouc - HC Kometa Brno 4:3 sn (1:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Soudek (Jergl), 33. Eberle (Skrbek, Vyrůbalík), 35. Pekr (Vodný), rozh. náj. Herman – 6. Vondráček, 13. Ton (Honejsek), 26. Stehlík.

Sestava Olomouce: Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek, Rašner, Houdek, Jaroměřský, Škůrek, Valenta, Ondrušek – Eberle, Zeman, Kafka – Vodný, Herman, Pekr – Matai, Holec, Zuzin – Soudek, Jergl, Török.

FOTO: Marian Ježowicz.

Z kabiny Ocelářů

Také Oceláři mají za sebou zatím jediný přípravný duel. Předposlední den v měsíci červenci na svém ledě přivítali účastníka KHL, tým Dinamo Minsk. Utkání dopadlo lépe pro hosty z Běloruska, kteří si v prvních dvou třetinách vybudovali dvoubrankový náskok a v závěrečné periodě jej dokázali uhlídat. Za Oceláře se prosadili Jiří Polanský s Martinem Adamským.

Slezané do duelu nastoupili s omlazenou sestavou, prostor dostal také Lukáš Doudera, úřadující mistr České republiky v kategorii staršího dorostu. "Utkání mohu opravdu hodnotit kladně. Myslím si, že na začátku přípravy není až tak důležitý výsledek, ale vlastní pocit ze hry. Samozřejmě nás mohou mrzet góly, které jsme inkasovali. Byli jsme místy lepším týmem, v našich silách bylo vyhrát, bohužel jsme dostali několik hloupých gólů, to nás trochu srazilo. Minsk je výborný soupeř, za výkon se určitě nemusíme stydět, spíš naopak," hodnotil sedmnáctiletý bek.

Poslední zápas Ocelářů

30. července: HC Oceláři Třinec - HC Dinamo Minsk 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 43. Polanský (TS), 53. Adamský (Dravecký, Polanský) – 12. Bailen (Michaljov), 28. Drozd (Linglet), 51. Matěruchin (Usenko, Znacharenko), 56. Vesce (Badun).

Sestava Třince: Šimboch – Linhart, Nosek, L. Doudera, Hrabal, Foltýn, Adámek – Adamský (A), Polanský (C), Dravecký – Rákos, Kreps, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík, Christov – Rufer, Matuš, Cienciala.

FOTO: Marian Ježowicz.

O zápase

Druhý přípravný duel před novou sezónou Oceláři sehrají ve WERK ARENĚ v úterý 4. srpna. Úvodní buly zápasu je naplánováno na 18:00. Permanentkáři mají na toto utkání vstup zdarma, ostatní vstupenky se prodávají za cenu 50 Kč. Pokladny WERK ARENY se otevřou dvě hodiny před začátkem střetnutí. K dispozici bude také podrobný online přenos..

HC Motor České Budějovice