Příprava pokračuje se Slovanem

10.08.2009 · Michal Samiec
Po prvních dvou zápasech základní skupiny Tipsport Hockey Cupu čeká Oceláře z Třince třetí přípravný zápas. Tentokrát k němu zajíždějí do Bratislavy, kde se zítra od 18:00 střetnou s elitním slovenským týmem a bronzovým medailistou posledního ročníku Slovnaft extraligy, týmem Slovanu.

O soupeři

Slovan Bratislava v loňském ročníku Slovanft extraligy obhajoval titul ze sezóny 2007/2008. V základní části si vedl velmi dobře, v dlouhodobé soutěži si tým z hlavního města Slovenska připsal druhou příčku se ziskem 112 bodů. V tomto ohledu byl lepší pouze tým z Košic. Ve čtvrtfinále play-off svěřenci koučů Stavjani a Pukaloviče vyřadili sedmý Martin, když je v posledním pátém duelu vyprovodili výsledkem 10:3. V semifinále již tak úspěšní nebyli, v rozhodujícím sedmém zápase je na vlastním ledě porazila Skalica 3:2 v prodloužení. Slovanisti nakonec obsadili bronzovou pozici.

V přípravě má Slovan naplánováno celkem 11 přípravných zápasů. Stejně jako Oceláři mají za sebou první dva z nich, oba sehráli v České republice. V pátek 31. července vyhráli na ledě Zlína 4:1 (branky dávali M. Hruška, M. Sloboda, J. Cíger a Richard Huna), v úterý 4. srpna pak tým sehrál v Havlíčkově Brodě zápas se Spartakem Moskva – po normální hrací době byl stav 3:3, Slovan následně triumfoval v nájezdech (branky dávali D. Skokan, T. Varga, Richard Huna a z nájezdu Róbert Huna). Po zápase s Třincem ještě čeká Bratislavské duel se Znojmem, dva přípravné zápasy ve Švýcarsku (proti Mytišči a Dynamu Moskva), turnaj v Košicích (soupeři – Liptovský Mikuláš, Košice a Trenčín) a zápas ve Zlíně a doma se Spartou Praha. Do nového ročníku slovenské extraligy tým vstoupí v pátek 11. září doma proti nováčkovi ze Spišské Nové Vsi.

V kádru domácích jsou třineckým fanouškům jistě známá jména brankáře Rybára, obránce Tesaříka či útočníků Demela, Hujsy, Kuľhy, Lipianského, A. Nedorosta, Vaice nebo bratrů Hunových, sourozenců Rudolfa, který stejně jako Tesařík působil v Třinci.

O Ocelářích

Hráči zpod Javorového do série přípravných zápasů nevstoupili zrovna pravou nohou. Po domácí blamáži se Zlínem, kdy po nevýrazném výkonu hosté triumfovali rozdílem třídy, přišlo již rapidní zlepšení ve Vítkovicích. Trenéři ale ještě určitě viděli řadu nepřesností a jistě bude zajímavé sledovat, jak si sehrávající se Oceláři budou vést v zápase s elitním týmem slovenské extraligy. Pokud dostanou důvěru a šanci od koučů, v drese s drakem na prsou se možná již představí i hráči, kteří si v poslední době plnili reprezentační povinnosti – např. obránci Dóczy a Kania.

O zápase

Třetí přípravný duel Ocelářů před začátkem ročníku 2009/2010 se hraje v úterý 11. srpna od 18:00 v Bratislavě. Vzhledem k rekonstrukci Zimného štadióna Ondreja Nepelu před MS 2011 se ale nehraje v domovském stánku Slovanu, ale na ZŠ Vladimíra Dzurillu v městské části Ružinov. Hala má kapacitu 3500 míst. Informace o zápase vám přineseme na našich stránkách.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary