Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Prezidentský pohár těší, ale chceme víc, tvrdí Lukáš Žejdl

22.02.2015 · Martin Stebel
Dílčí cíl splněn - zisk Prezidentské trofeje je po nedělním kole skutečností! Oceláři nepřipustili žádné komplikace a zásluhou výtečné hry všech formací skolili brněnského rivala výsledkem 4:1. Střetnutí zhodnotil dvougólový LUKÁŠ ŽEJDL a také VLADIMÍR DRAVECKÝ, jehož tah na branku dělal hostům problémy.

Utkání se de facto rozhodlo v první třetině. Početní výhody jste zvládli s velkým přehledem...

Přesilovky pilujeme na každém tréninku, je dobře, že konečně nám to padá. První gól mi krásně připravil David Nosek, tohle už nešlo nedat. Ve druhém případě zaslouží pochvalu mladý Ondra Kovařčík. Mohl jsem sice nahrávat, ale zkusil jsem střelu, dopadlo to výborně.

Po dnešku už máte definitivu vítězství v základní části. Stále ještě můžete překonat historické bodové maximum Pardubic...

Vyhrát základní část je velký úspěch, ale před námi je další meta, teď už se můžeme soustředit na play-off. Na Prezidentský pohár se ovšem z pověrčivostí nesahá, myslím, že to dodržíme. Rekord ligy? To je téma pro novináře, ale my na to moc nemyslíme. Nedávno jsme tři zápasy prohráli, jinak už rekord byl náš. Chceme vyhrát hlavně play-off.

Marodka týmu se nezmenšuje, ale Oceláři stále dominují...

Naštěstí máme široký kádr, proto můžeme postavit silnou sestavu i za této situace. Až se někteří marodi vrátí, bude to zase nabouchaný tým. Je tady snad sedmnáct útočníku, bude těžké se prosadit.

Prezidentský pohár se nevyhrává každý den. Proběhnou oslavy?

Možná to s klukama lehce oslavíme, ale až po konci základní části, protože před startem čtvrtfinálové série bude dost času. Mám pocit, že v plánu je ještě oslava narození syna Kuby Klepiše, nějak to asi po utkání na Spartě spojíme (usmívá se).


VLADIMÍR DRAVECKÝ: Složitější část sezony nás teprve čeká


Stará hokejová pravda mluví o tom, že tým, který neskóruje v přesilovce pět na tři, si nezaslouží vyhrát. Vám se to povedlo, což byl klíč k výhře...

Pět na tři by se mělo proměnit, tahle přesilovka nás zdravě nakopla, navíc jsme využili klasickou přesilovku, což bylo povzbuzení do dalšího boje. Výhra v základní části náš potěšila, ale před námi jsou další dva duely a nic nechceme vypustit, musíme to odmakat. Je fajn, že jsme si splnili jeden cíl, ale ta složitější část je teprve před námi.

Ke konci základní části přišly tři porážky v řadě. Teď znovu vítězíte, navíc herní projev je přesvědčivý...

Tři zápasy se nám vůbec nepovedly, proto jsme si řekli, že některé věci musíme zlepšit, vrátit se zpátky k naší hře. V Hradci to byl zase starý dobrý Třinec, plnili jsme to, co jsme si řekli. Dnes jsme výkon potvrdili.

Podstatnou část sezony bezvadně fungovala formace Adamský-Polanský-Dravecký. Dva důležité články momentálně chybí, ale ten třetí hraje stále výborně...

Máme natolik zkušené mužstvo, že umíme nahradit v podstatě každého hráče. S Jirkou a Martinem se mi hrálo výborně, ale teď je situace jiná, musíme se s tím vyrovnat. Pro mužstvo je určitě pozitivním faktem, že dokážeme vítězit i s oslabeným kádrem.

Jak velkým lákadlem je účast na letošním světovém šampionátu? Kouč slovenské reprezentace Vůjtek občas do Třince jezdí sledovat potencionální adepty národního mužstva...

Na národní tým teď opravdu vůbec nemyslím, tohle je daleko. Chci se maximálně koncentrovat na Třinec a jít v play-off co nejdál. Věřím, že sezona ještě bude dlouhá!