Preview: Spengler Cup – den třetí

27.12.2018 · Michal Samiec, Daniel Ježek
DAVOS: První hrací den, kterého se nezúčastní třinečtí hokejisté, bude na programu v pátek. Dvěma zápasy skončí základní skupiny turnaje a bude určeno jejich finální pořadí. Dle toho se bude odvíjet další program poháru – tedy které týmy postoupí přímo do semifinále a které se budou účastnit sobotního předkola.

3. zápas skupiny Torriani – Metallurg Magnitogorsk vs. KalPa Kuopio

Termín: 28. 12. 2018, 15:10

Metallurg odehrál s třineckými Oceláři otevírací zápas letošního ročníku Spenglerova poháru. Svěřenci trenéra Jandače inkasovali v průběhu druhé třetiny jako první z hole Adamského a až do závěrečné desetiminutovky prohrávali nejtěsnějším rozdílem. Nakonec se Magnitogorsku podařilo vyrovnat, když se trefil s pomocí teče třineckého obránce Matuškin. V nájezdech rozhodl hned první střelec, když vymíchal Kváču Ljubimov. Nikdo další se následně netrefil, a tak dva body do tabulky bral Metallurg.

Soupeřem Metallurgu bude KalPa Kuopio. V pátek odpoledne se tedy střetnou dva dosavadní vítězové z utkání s třineckými hokejisty. KalPa přicestovala do Davosu o den později než Oceláři, ale kratší čas na adaptaci na finském týmu znát nebyla. Kuopio se dostalo v první třetině do vedení, ve druhé části hry, kdy Třinec měl řadu brankových příležitostí, ale skóroval pouze jednou po individuální akci Gernáta, KalPa situace přečkala a sama vstřelila branku. Hosté na začátku třetí třetiny své vedení potvrdili a Oceláře již k ničemu nepustili. Hvězdou Kuopia byl útočník Alexander Ruuttu, střelec dvou gólů.

Sestava Magnitogorsku z prvního utkání: Zagidulin – Dronov, Antipin, Matuškin, Vereščagin, Birjukov, Běreglazov, D. Zajcev – N. Kuljomin, Ellison, Dorofějev – Jazkov, Rasmussen, Pakarinen – Ljubimov, Čibisov, Bulíř – Timkin, D. Platonov, J. Platonov – Nekolenko.

Sestava Kuopia z prvního utkání: Godla – Leskinen, R. Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen – Texier, Rissanen, A. Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola – Sebők, Nuutinen, T. Jokinen – Vainiola, Hyvärinen, Knuutinen.

Foto: www.spenglercup.ch

3. zápas skupiny Cattini – Team Canada vs. Thomas Sabo Ice Tigers

Termín: 28. 12. 2018, 20:15

Tým Kanady spolu s pořadatelským Davosem odehrál úvodní utkání skupiny Cattini. Kanaďané do zápasu vlétli ve velkém stylu, první dvacetiminutovka se hrála prakticky na jednu branku. Výsledkem ale bylo pouze jednobrankové vedení, o které se hráči javorového listu strachovali až do závěrečné sirény. Patnáctinásobný vítěz Spenglerova poháru nakonec svůj hubený náskok uhájil, zapsal tři body a ve druhém souboji s Norimberkem bude bojovat o vítězství ve skupině Catiini a tím i o přímý postup do semifinále.

Norimberští Ledoví tygři do dějiště turnaje přicestovali až na druhý svátek vánoční, tedy v době, kdy se jejich páteční soupeř chystal k úvodnímu duelu. Německý tým se postavil domácímu Davosu, a také proti vyprodané Vaillant Areně. Ledoví tygři nakonec srdnatě bojovali, dokázali smazat dvoubrankové manko, na trefu Juliana Payra z padesáté druhé minuty už ale neodpověděli. Davos tak získal tři body a stále živí naději na první místo, musí ale doufat v pomoc Norimberku. Kanada naopak bude bojovat o potvrzení postupu do semifinále.

Sestava Kanady z prvního utkání: Fucale – Bieksa, Wiercioch, Fabbro, Quincey, Després, M. Noreau, Curran – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Ebbett, D´Agostini, DiDomenico – Micflikier, D. Moore, Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik – Gagnon.

Sestava Norimberku z prvního utkání: Treutle – Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Gilbert, Weber, Jurcina, Bender – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Buck, Bast, Bassen – Ch. Brown, Acton, Lerg – Segal (A), Fox, Dupuis (A).

Foto: www.spenglercup.ch

Topfoto použité v článku: www.spenglercup.ch

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary